Haft kaszubski Haft kaszubski

 
Haft kaszubski Haft kaszubski

Aktualności


Szkolny Zestaw Podręczników w Szkole Podstawowej im. Ks. Kan. Bolesława Śledzia w Kosobudach
na rok szkolny 2017/18


Spotkanie autorskie z panią Danutą Stanulewicz i Joanną Koźlarską

                   W piątek 2 czerwca 2017r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Kan. Bolesława Śledzia w Kosobudach odbyło się spotkanie autorskie z Danutą Stanulewicz, autorką książki "Balbina z IVB" oraz ilustratorką - Joanną Koźlarską.

Więcej»»»


Na skrzydłach przyjaźni"

                   W czwartek 1 czerwca 2017 r., podczas obchodów Dnia Dziecka, odbył się w Szkole Podstawowej im. Ks. Kan. Bolesława Śledzia w Kosobudach konkurs plastyczno-literacki "Na skrzydłach przyjaźni".

Więcej»»»


AKCJA ''JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM...''

                   1 czerwca 2017 r. podczas Szkolnego Dnia Dziecka i Sportu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji bicia rekordu w ogólnopolskim czytaniu dzieci ''Jak nie czytam, jak czytam...''.

Więcej»»»


Dzień Dziecka i Sportu

                   1 czerwca 2017r. w Szkole Podstawowej w Kosobudach odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka i Sportu. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zebrali się licznie w sali gimnastycznej.

Więcej»»»


Wielki sukces uczennicy z Kosobud

                   W dniach 27-28 maja 2017 r. w Chmielnie odbył się Finał 46. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej ''Rodno Mowa''. Jego celem jest poznawanie i popularyzacja literatury, tradycji i folkloru kaszubskiego oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej.

Więcej»»»


ŚWIĘTO SZKOŁY

                   W piątek, 19 maja 2017 r. Szkoła Podstawowa w Kosobudach obchodziła po raz drugi swoje święto, rocznicę nadania szkole imienia Księdza Kanonika Bolesława Śledzia. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego z Panią Mirosławą Wielinską, odwiedzili cmentarz i zapalili znicze na grobie Księdza Kanonika.

Więcej»»»


PODSUMOWANIE XI GMINNEGO KONKURSU POETYCKIEGO NA NAPISANIE WIERSZA

                   W Szkole Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach, posumowano już XI Konkurs Poetycki o nagrodę Dyrektora Szkoły, dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Brusy.

Więcej»»»


TYDZIEŃ BIBLIOTEK DLA DZIECI Z KLAS 0-III

                   12 maja br. młodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach na żywo uczestniczyli w Tygodniu Bibliotek w CKiB w Brusach. Aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki ''Maska'' zaprezentowali spektakl pt.: ''Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach''.

Więcej»»»


WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS I-III DO BYDGOSZCZY

                   9 maja 2017r.ucziowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach pojechały na jednodniową wycieczkę do Bydgoszczy. Po długiej trasie i śniadaniu dojechaliśmy do Family Parku.

Więcej»»»


Uczniowie z Kosobud na spotkaniu autorskim z panią Marleną Popławską-Marek

                   We wtorek 9 maja 2017 r. uczniowie klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej im. ks. kan. Bolesława Śledzia z Kosobud uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Marleną Popławską - Marek, zorganizowanym przez Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

Więcej»»»


Szkoła Podstawowa im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach na drugim miejscu w powiecie w Minipiłce Nożnej Dziewcząt

                   8 maja 2017 r. na boisku ''Orlik'', przy Szkole Podstawowej nr 1 W Chojnicach, odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Minipiłce Nożnej Dziewcząt.

Więcej»»»


Planetarium w szkole!

                   Słońce - gwiazda centralna Układu Słonecznego, wokół której krąży Ziemia, inne planety oraz mniejsze ciała niebieskie. Merkury, Wenus, Ziemia, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, Pluton... to jakże tajemniczy, ciekawy i fascynujący świat dla uczniów szkoły podstawowej i wychowanków przedszkola.

Więcej»»»


Międzynarodowy ''Dzień Ziemi''

                   28 kwietnia 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Kosobudach po raz kolejny włączyli się w obchody Międzynarodowego ''Dnia Ziemi''.

Więcej»»»


Sukcesy uczniów

                   W piątek 28 kwietnia 2017r. w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach odbyły się eliminacje powiatu chojnickiego 46. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mowa".

Więcej»»»


Wycieczka rowerowa uczniów ''Koła przyrodniczego'' do Biologicznej oczyszczalni ścieków w Brusach oraz Chaty Kaszubskiej w Brusach Jagliach

                   W dniu 19 kwietnia uczniowie ''Koła przyrodniczego'' ze Szkoły Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach, działającego w ramach projektu pn. ''Szansa dla uczniów i uczennic-kompleksowy program wsparcia dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Brusy w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych'' udali się na rowerową wycieczkę do biologicznej oczyszczalni ścieków w Brusach oraz Chaty Kaszubskiej w Brusach Jagliach.

Więcej»»»


Z wizytą w Warsztacie Terapii Zajęciowej

                   Warsztat Terapii Zajęciowej w Brusach odwiedzili dwukrotnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. kan. Bolesława Śledzia z Kosobud. W ramach zajęć języka kaszubskiego klasa V była tam 4 kwietnia 2017 r., natomiast klasa VI - 10 kwietnia. Tematem przewodnim spotkań było "Kultywowanie tradycji wielkanocnych na Kaszubach".

Więcej»»»


Sukcesy uczennic w konkursie "Czytanie Remusa"

                   8 kwietnia 2017 r. w Zalesiu odbył się XI Konkurs Czytelniczy w Języku Kaszubskim "Czytanie Remusa". Jego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, popularyzacja tekstów kaszubskich oraz rozbudzanie zamiłowania do czytania w języku kaszubskim.

Więcej»»»


''Z teatrem za pan brat''

                   6 kwiecień 2017r. rozpoczął się w naszej szkole nieco inaczej niż zwykle. Tego dnia wszyscy uczniowie oraz dzieci z PP obejrzeli autorskie przedstawienie pt. ''Skrzat Titelitury'' w wykonaniu artystów z Krakowa.

Więcej»»»


WOLONTARIAT BLIŻEJ I LEPIEJ

                   Czym jest wolontariat i dlaczego warto być wolontariuszem?
Różne formy wolontariatu.
Czy nadaję się na wolontariusza/wolontariuszkę?

Więcej»»»


Szkolny Konkurs Recytatorski

                   W dniach 20 i 21 marca 2017 r. odbył się w Szkole Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach Szkolny Konkurs Recytatorski, na który zgłosiło się aż 41 uczestników recytujących po dwa polskie utwory poetyckie.

Więcej»»»


Niecodzienne odwiedziny 16 marca

                   16 marca br. gościliśmy w szkole Panią Annę Orlikowską- Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brusach z Panią Kierownik Natalią Landowską oraz młodzież z Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego.

Więcej»»»


Kosobudy - Dzień Jedności Kaszubów

                   Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Kan. Bolesława Śledzia w Kosobudach 20 marca 2017 r. świętowali Dzień Jedności Kaszubów. Tego dnia odbył się uroczysty apel, który rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu kaszubskiego.

Więcej»»»


Lekki Tornister

                   Nasza szkoła uczestniczyła w Projekcie "Lekki Tornister", który kończy się dzisiaj, tj 17 marca, a którego celem było uświadomienie:
- rodzicom: by wymagali noszenia tylko niezbędnych podręczników i zeszytów, a także przekazywali wiedzę nt. profilaktyki wad postawy dzieciom,

Więcej»»»


Uczniowie na spotkaniu autorskim z p. Tomaszem Fopke

                   14 marca br. uczniowie klas I-II uczestniczyli w spotkaniu autorskim z p. Tomaszem Fopke, które odbyło się w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. Pan Tomasz jest autorem książek w j. kaszubskim dla najmłodszych.

Więcej»»»


Uczniowie z klasy IV na warsztatach regionalnych

                   Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej im. Ks. Kan. Bolesława Śledzia z Kosobud 15 marca 2017 r. uczestniczyli w warsztatach regionalnych poświęconych twórczości i życiu Józefa Chełmowskiego. Zostały one zorganizowane w Chacie Kaszubskiej w Brusach - Jagliach.

Więcej»»»


Szkolne rekolekcje

                   W dniach 6-8 marca wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach mieli okazję uczestniczenia w niecodziennych zajęciach prowadzonych przez rekolekcjonistę ks. dr W. Błaszczyka z Łodzi.

Więcej»»»


TEATR PROFILAKTYCZNY

                   Młodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. ''Jak przemoc i wyzwiska zgubiły pewnego liska''.

Więcej»»»


NOWI CZYTELNICY W SZKOLE PODSTAWOWEJ

                   Dnia 16 lutego pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach wstąpili w szeregi czytelniczej braci. Zostali uroczyście pasowani na czytelników podczas swojej pierwszej wizyty w szkolnej bibliotece. Czekało na nich wiele niespodzianek: teatrzyk w wykonaniu uczniów kl. VI, konkurs oraz zakładki do książek do samodzielnego ozdobienia.

Więcej»»»


XI KONKURS POETYCKI W KOSOBUDACH!


ZABAWA KARNAWAŁOWA

                   9 lutego w Szkole Podstawowej w Kosobudach odbyła się zabawa karnawałowa dzieci z przedszkola i klas 0-III, a po niej klas IV-VI. Uczniowie bawili się na sali gimnastycznej przebrani za postacie z bajek, policjantów, strażaków, księżniczki, zwierzęta oraz postacie z gier komputerowych.

Więcej»»»


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

                   Dzień Babci i Dziadka od wielu lat wpisany jest w kalendarz uroczystości Szkoły Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach. Jest to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci z przedszkola i klas ''O'-' III, ale przede wszystkim dla babć i dziadków.

Więcej»»»


Sukcesy, sukcesy, sukcesy!

                   13 stycznia, na apelu podsumowującym pierwsze półrocze, Pani Dyrektor razem z pochwałami i gratulacjami, wręczyła wielu uczniom zaległe dyplomy w konkursach i turniejach.

Więcej»»»


SUKCES UCZENNIC W GMINNYM KONKURSIE ''HEJ, KOLĘDA...JAK TO LECIAŁO?''

                   10 stycznia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach odbył się  już po raz szósty Gminny Konkurs Muzyczny ''Hej kolęda... - jak to leciało?'' dla uczniów szkół podstawowych naszej gminy.

Więcej»»»


SZKOLNE ŚWIĘTOWANIE

                   22 grudnia w Szkole Podstawowej im. Ks. Kanonika B. Śledzia w Kosobudach miała miejsce wigilia szkolna. Już od rana panowała odmienna bożonarodzeniowa atmosfera. W szkole, gdzie zazwyczaj jest gwarno panowała cisza i tylko słychać było śpiew kolęd. Najpierw odbyły się wigilie w klasach z wychowawcami i rodzicami przybyłymi na tę uroczystość.

Więcej»»»


Sukcesy naszych uczennic

                   14 grudnia 2016 r. odbyła się IV edycja konkursu literacko-muzyczno-plastycznego "Mój Jan Karnowski z Czarnowa". Konkurs składał się z 3 kategorii, w których jury oceniało wykonawców w kategorii poezji i prozy oraz utworu muzycznego. W kategorii prac plastycznych na konkurs wpłynęło aż 125 prac z czego 10 osób zostało nagrodzonych.

Więcej»»»


OSTATNIE POŻEGNANIE ŚP. PANI LEOKADII GIERSZEWSKIEJ


Mikołaj w szkole!!!

                   Jak co roku do Szkoły Podstawowej w Kosobudach zawitał Święty Mikołaj. Radość dzieci 6 grudnia była ogromna.

Więcej»»»


Kosobudy - Szkoła Promująca Zdrowie

                   Szkoła Podstawowa im. ks. kan. Bolesława Śledzia w Kosobudach 16 listopada 2016 r. otrzymała z rąk pani Moniki Kończyk - Pomorskiego Kuratora Oświaty - wojewódzki certyfikat "Szkoły Promującej Zdrowie". Uroczystość miała miejsce w Gdańsku, a głównym gościem i promotorem idei sieci szkół promujących zdrowie była pani prof. dr hab. med. Barbara Woynarowska.

Więcej»»»


Wyjazd uczniów klas I-II do Chojnic na Baśń muzyczną ''W tajemniczej krainie krasnali''

                   W dniu 12 grudnia 2016r. uczniowie klasy I, IIa i IIb obejrzeli Baśń Muzyczną pt. ''W tajemniczej krainie krasnali'' w wykonaniu aktorów teatru muzycznego ''Duduś'' w Łodzi.

Więcej»»»


Lekcje otwarte

                   Lekcje otwarte dla rodziców to ogromne korzyści. Rodzice doceniają je i chętnie w nich uczestniczą. 30 listopada 2016 r. po raz kolejny, Pani Regina Rudnik przeprowadziła taką lekcję dla Rodziców uczniów klasy pierwszej, których jest wychowawcą.

Więcej»»»


Sukcesy uczniów z Kosobud

                   Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. kan. Bolesława Śledzia z Kosobud po raz kolejny uczestniczyli w regionalnym konkursie dla uczniów szkół podstawowych "Poetyckie podróże po Kaszubach", który odbył się 25 listopada 2016 r. w Męcikale.

Więcej»»»


URODZINY MISIA I ANDRZEJKI W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

                   25 listopada przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym misiem.

Więcej»»»


IX Gminny Konkurs Przyrodniczy "Bliżej lasu"- Turniej dla uczniów klas V-VI Szkół Podstawowych Gminy Brusy- rozstrzygnięty!

                   W dniu 24 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach, już po raz dziewiąty przeprowadzono Gminny Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy "Bliżej lasu" dla uczniów klas V-VI Szkół Podstawowych gminy Brusy.

Więcej»»»


Zabawa andrzejkowa

                   24 listopada 2016 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. ks. kan. Bolesława Śledzia w Kosobudach odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas IV-VI zorganizowana przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski.

Więcej»»»


UCZNIOWIE Z KOSOBUD NA WYCIECZCE W GDAŃSKU

                   22 listopada 2016 r. grupa 10 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach z kl. IV- VI uczestniczyła w wycieczce do Gdańska zorganizowanej przez Szkołę Podstawową w Męcikale.

Więcej»»»


O prawach dziecka

                   Szkoła Podstawowa im. ks. kan. Bolesława Śledzia w Kosobudach po raz kolejny przystąpiła do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. 22 listopada 2016 roku w klasach I-VI przeprowadzono zajęcia, które przybliżyły dzieciom ich prawa.

Więcej»»»


Przy ognisku o niepodległości

                   14 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia uczcili 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Więcej»»»


Uczniowie z Kosobud zwiedzają Chojnice

                   W czwartek 10 listopada 2016 r. uczniowie klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Kan. Bolesława Śledzia w Kosobudach udali się do swojego miasta powiatowego.

Więcej»»»


UCZNIOWIE KLAS I-III W KINIE ''REMUS'' W KOŚCIERZYNIE

                   Czwartek 10 listopada br. był w naszej szkole dniem wyjazdowym. Wszyscy uczniowie klas młodszych mieli okazję obejrzeć w kinie film dla dzieci pt.: ''Dzielna syrenka i Piraci z Kraboidów''.

Więcej»»»


Misja śniadaniowa w Kosobudach

                   8 listopada uczniowie klas 0-III ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji ŚNIADANIE DAJE MOC.

Więcej»»»


Śniadanie daje moc

                   8 listopada klasa IIa wzięła udział w programie "Śniadanie daje moc". Rodzice przygotowali dla dzieci potrzebne produkty: owoce krajowe i egzotyczne, soki niegazowane, pieczywo, wędliny, sery, warzywa i jajka potrzebne do wykonania kanapek.

Więcej»»»


Surówka "Samo zdrowie"

                   25 października klasa IIa przygotowała surówkę "Samo zdrowie", w skład której wchodziły: potarta marchew, jabłka z dodatkiem rodzynek lub orzechów włoskich.

Więcej»»»


''Nie bój się, wypłyń na głębię''- APEL OKOLICZNOŚCIOWY

                   21 października br. wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu poświęconym pamięci Św. Jana Pawła II.

Więcej»»»


WYJAZD PRZEDSZKOLAKÓW DO KINA

                   21 października 2016r. zorganizowany został wyjazd do kina do Kościerzyny na film animowany pt: ''Sekretne życie zwierzaków domowych''. Dzieciaki ogromnie przeżywały to wydarzenie, dla niejednego przedszkolaka była to pierwsza wizyta w kinie.

Więcej»»»


Sukcesy uczennic z Kosobud

                   We wtorek 18 października 2016 r. uczennice Szkoły Podstawowej im. Ks. Kan. Bolesława Śledzia z Kosobud, kochające przyrodę i sztukę recytacji, wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Kaszëbsczi Eko-Art", jaki odbył się w Centrum Sztuki Collegium ARS w Chojnicach.

Więcej»»»


Dzień Edukacji Narodowej

                   13 października br. pierwszoklasiści w obecności wszystkich nauczycieli, rodziców, zaproszonych gości oraz całej szkolnej społeczności złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły.

Więcej»»»


Stypendia Burmistrza Brus

                   4 października 2016 r.  odbyło się już tradycyjnie wręczenie stypendiów Burmistrza Brus uczniom, którzy w na koniec ubiegłego roku szkolnego uzyskali średnią ocen najmniej 5,2.

Więcej»»»


Teatr w Kosobudach

                   We wtorek 4 października 2016 r. szkołę podstawową odwiedził Teatr Prekursor z Krakowa, który przedstawił sztukę "Sportowe Życie Czyli Jeż V. Jeżozwierz".

Więcej»»»


Warsztaty profilaktyczne

                   Dnia 22 września 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Ks. Kan. Bolesława Śledzia w Kosobudach odbyły się warsztaty profilaktyczne "Złość da Ci w kość".

Więcej»»»


Konkurs ekologiczny

                   "Podaj dalej... drugie życie odpadów" - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata - Polska 2016 (współorganizowana w naszym regionie przez Zaborski Park Krajobrazowy oraz Urząd Miasta i Gminy w Brusach), do której włączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach.

Więcej»»»


Udział uczniów w Akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2016"

                   W dniu 16 września 2016 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach spotkali się, żeby zrobić coś dobrego dla Ziemi.

Więcej»»»


Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

                   Dnia 1 września 2016 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w naszej szkole. Po Mszy Świętej wszyscy udali się do budynku szkoły, gdzie odbył się apel, na którym po odśpiewaniu hymnu, Pani Dyrektor powitała po wakacjach wszystkie dzieci, rodziców oraz nauczycieli oraz złożyła obecnym życzenia na nowy rok szkolny.

Więcej»»»
©SP Kosobudy © 2012 ©