Haft kaszubski Haft kaszubski

 
Haft kaszubski Haft kaszubski

Aktualności


Turystyka w ostatnich dniach roku szkolnego...

                   Uczniowie kl. III ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Kanonika B. Śledzia w Kosobudach ostatni czas nauki szkolnej wykorzystali na wyjazdy i wycieczki.

Więcej»»»


SUKSES UCZNIÓW Z KOSOBUD W KONKURSIE ''MOJA PRZYGODA W MUZEUM''

                   Jak co roku w maju uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym ''Moja przygoda w muzeum''.

Więcej»»»


NAGRODY DLA UCZNIÓW W KONKURSIE "NASZ KOLOROWY TRZEŹWY ŚWIAT"

                   Jak co roku z okazji Dnia Dziecka w gminie Brusy uczniowie szkół wzięli udział w plastycznym konkursie profilaktycznym "Nasz kolorowy trzeźwy świat".

Więcej»»»


Szkolny Zestaw Podręczników w Szkole Podstawowej im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach
na rok szkolny 2016/17


PODSUMOWANIE X GMINNEGO KONKURSU POETYCKIEGO NA NAPISANIE WIERSZA - ''Polska, moja Ojczyzna''

                   20 czerwca, w Kosobudach, odbyło się spotkanie nagrodzonych uczestników X Gminnego Konkursu Poetyckiego na napisanie wiersza. Kiedy już ucichła nagrodzona poezja, wręczono dyplomy i nagrody.

Więcej»»»


Wizyta uczniów klasy VI w Gimnazjum w Brusach

                   W dniu 16 czerwca uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Kosobudach udali się na rowerową wycieczkę do Gimnazjum w Brusach.

Więcej»»»


PRZEDSZKOLAKI Z KOSOBUD NA WYCIECZCE W ZOO

                   15 czerwca 2016r. dwie grupy przedszkolne ze Szkoły Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach wyruszyły na wycieczkę. Celem naszej wyprawy było ogród zoologiczny mieszczący się nieopodal Człuchowa.

Więcej»»»


Sukces w Chmielnie!

                   W dniach 11-12 czerwca 2016 r. w Chmielnie po raz 45. odbył się Finał Konkursu Recytatorskiego ''Rodnô Mowa''. Z powiatu chojnickiego pojechało 5 osób. Wśród nich był uczeń naszej szkoły - Hubert Ossowski

Więcej»»»


UCZNIOWIE Z KOSOBUD ZDOBYWAJĄ WARMIĘ I MAZURY

                   W dniach od 8 do 10 czerwca uczniowie klas IV, V i VI wybrali się na długo oczekiwaną wycieczkę do Krainy Tysiąca Jezior.

Więcej»»»


WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS I-II DO GDYNI

                   We wtorek 7 czerwca 2016r. dzieci klasy Ia, Ib i II pojechały na jednodniową wycieczkę do Gdyni.

Więcej»»»


Uczniowie kl. III na Jasnej Górze

                   W roku komunijnym i Jubileuszowym dzieci z kl. III wraz ze swymi rodzinami odbyły dziękczynną pielgrzymkę na Jasną Górę. Uczestnicy tego wyjazdu mieli okazję uczestniczenia w liturgii nabożeństw oraz zwiedzania Sanktuarium Maryjnego w Częstochowie i Gidlach.

Więcej»»»


KONKURS CZYTELNICZY "ZACZAROWANY ŚWIAT KSIĄŻKI"

                   Już po raz XIV uczniowie klas III i IV szkół podstawowych gminy Brusy mieli okazję wziąć udział w konkursie czytelniczym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach.

Więcej»»»


Dzień Dziecka i Sportu

                   1 czerwca 2016r. w Szkole Podstawowej w Kosobudach odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka i Sportu. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zebrali się licznie w sali gimnastycznej.

Więcej»»»


DZIEŃ MATKI

                   Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze Kochane Mamy mają swoje święto. Uczniowie uczcili ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy. Spotkanie to miało miejsce 24 maja 2016r.

Więcej»»»


PRZEDSZKOLAKI Z KOSOBUD W TEATRZE

                   ''Jak Rumcajs Cypiska uratował'' to tytuł przedstawienia teatralnego jakie obejrzały dzieci punktu i oddziału przedszkolnego w Chojnickim Centrum Kultury w dniu 9 maja 2016 r.

Więcej»»»


ŚWIĘTO SZKOŁY

                   19 maja, Szkoła Podstawowa w Kosobudach obchodziła swoje święto, pierwszą rocznicę nadania imienia Księdza Kanonika Bolesława Śledzia. Dzień rozpoczął się uroczystym apelem, podczas którego Dr Witold Ossowski, Burmistrz Brus i były uczeń tej szkoły, złożył kwiaty pod tablicą pamiątkową Patrona, odśpiewano hymn Polski oraz hymn szkoły oraz wspominano wydarzenia sprzed roku..

Więcej»»»


Wyjazd uczniów do Brus na spektakl pt. ''Hamburgery atakują''

                   W dniu 13 maja 2016 roku uczniowie klas I-III naszej szkoły oraz dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego wraz z wychowawcami uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym zorganizowanym przez Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach..

Więcej»»»


JAK OSIĄGNĄĆ SUKCES?
PAN JANUSZ CHOMONTEK W SZKOLE.

                   12 maja, w Szkole Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia gościł Pan Janusz Chomontek. Polski sportowiec, który jest  wielokrotnym rekordzistą Księgi rekordów Guinnessa   w podbijaniu różnych rodzajów piłek..

Więcej»»»


Sukcesy uczniów z Kosobud

                   W czwartek 12 maja 2016r. w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach odbyły się eliminacje powiatu chojnickiego 45. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mowa"..

Więcej»»»


Jesteśmy Polakami. Znamy i cenimy symbole narodowe.

                   Uczniowie ze Szkoły im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach, na przedmajowym apelu 29 kwietnia..

Więcej»»»


Dzień Ziemi

                   W dniu 22 kwietnia 2016 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Kosobudach włączyli się w obchody Międzynarodowego ''Dnia Ziemi''. Z tej okazji w szkole odbył się uroczysty apel w czasie którego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu przyrodniczego..

Więcej»»»


Zwycięstwo uczennicy z Kosobud

                   W sobotę 16 kwietnia 2016r. w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach odbył się JUBILEUSZOWY X Konkurs Czytelniczy w Języku Kaszubskim "Czytanie Remusa". Szkołę Podstawową im. Ks. Kan. Bolesława Śledzia z Kosobud reprezentowały cztery uczennice: Olga Szyngwelska z klasy II, Joanna Wałdoch z kl. III, Karolina Lewińska i Natalie Sikorska z kl. V..

Więcej»»»


Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

                   Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty w Szkole Podstawowej im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach 14 kwietnia br. uczniowie kl. III napisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji z edukacji polonistycznej i matematycznej..

Więcej»»»


Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasisty

                   Dnia 5 kwietnia szóstoklasiści z naszej szkoły, jak wszyscy w Polsce pisali Sprawdzian. Sprawdzian w klasie szóstej szkoły podstawowej obejmuje wiadomości i umiejętności określone w wymaganiach ogólnych i szczegółowych w podstawie programowej kształcenia.

Więcej»»»


PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW

                   22 marca 2016 r. uczniowie klas IA i IB ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników..

Więcej»»»


Wiosna zawitała do Kosobud!

                   Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Kan. Bolesława Śledzia w Kosobudach już są pewni. Tak, zawitała do nas Wiosna. Dzieci stały się świadkami jej nadejścia podczas szkolnego apelu..

Więcej»»»


Bal maskowy

                   Dnia 8 lutego 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Kan. Bolesława Śledzia w Kosobudach odbyły się dwa bale karnawałowe: jeden dla wychowanków przedszkola i uczniów klas 0-II, zaś drugi dla klas III-VI..

Więcej»»»


ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

                   Dzień Babci i Dziadka od wielu lat wpisany jest w kalendarz uroczystości Szkoły Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach. Jest to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci klas ''O''-III, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów wzruszeń i radości..

Więcej»»»


CICHA NOC, ŚWIĘTA NOC...

                   Bóg tak po prostu stał się Człowiekiem i przyszedł na świat - dla naszego zbawienia. Tajemnica Narodzenia Pana to piękny znak Bożej miłości i miłosierdzia dla nas..

Więcej»»»


Sukcesy poetyckie i plastyczne uczennic z Kosobud

                   W sobotę 12 grudnia 2015 r. uczennice Szkoły Podstawowej im. Ks. Kan. Bolesława Śledzia z Kosobud wzięły udział w konkursie "Mój Jan Karnowski z Czarnowa".

Więcej»»»


PIĄTOKLASIŚCI Z WIZYTĄ W MUZEUM HISTORYCZNO- ETNOGRAFICZNYM W CHOJNICACH

                   10 grudnia 2015 r. uczniowie klasy piątej, w ramach zajęć z języka kaszubskiego, uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Chojnicach.

Więcej»»»


KLASA V Z KOSOBUD NA WYCIECZCE W EKSPERYMENTARIUM I KLOSNOWIE

                   24 listopada 2015 r. uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia udali się na wycieczkę do Eksperymentarium w Chojnicach i Wyłuszczarni Szyszek w Klosnowie.

Więcej»»»


Zabawa andrzejkowa

                   27 listopada 2015 r. uczniowie klas III-VI Szkoły Podstawowej im. Ks. Kan. Bolesława Śledzia w Kosobudach rozpoczęli zabawę andrzejkową. Uczestnicy spotkania poznali historię wieczorów andrzejkowych oraz związanych z nimi obrzędów, zwyczajów i wróżb.

Więcej»»»


PRZEDSZKOLAKI W "ŚWIECIE MAI" W CHOJNICACH

                   W piątek 27 listopada 2015r. dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Chojnic do "Świata Mai". Zabawa w centrum zabaw była naprawdę przednia.

Więcej»»»


VIII Gminny Konkurs Przyrodniczy "Bliżej lasu"

                   W dniu 26 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach, już po raz ósmy przeprowadzono Gminny Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy "Bliżej lasu" dla uczniów klas V-VI Szkół Podstawowych gminy Brusy.

Więcej»»»


ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

                   Mięciutkie, duże, małe, kolorowe, pluszowe misie opanowały Punkt Przedszkolny w Kosobudach, które wraz ze swoimi właścicielami przybyły, aby bawić się i świętować.

Więcej»»»


Sukcesy uczniów z Kosobud

                   W poniedziałek 23 listopada 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Kan. Bolesława Śledzia z Kosobud reprezentowali swoją placówkę w Męcikale na VII Konkursie "Poetyckie podróże po Kaszubach".

Więcej»»»


UCZNIOWIE Z KOSOBUD Z WIZYTĄ W TEATRZE

                   O tym, że tak rzeczywiście jest, mogli przekonać się uczniowie z Kosobud. 19 listopada 2015 roku wraz z wychowawcami wybrali się na spektakle teatralne przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

Więcej»»»


UCZCILIŚMY ROCZNICĘ NIEPODLEGŁOŚCI NASZEJ OJCZYZNY

                   10 listopada 2015 r. cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach spotkała się na uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości, by wspólnie i z radością uczcić ten wspaniały dzień, jakim jest dla nas wszystkich 11 listopada.

Więcej»»»


"Zdrowe zęby mieć..." - spotkanie z asystentką stomatologiczną w Punkcie Przedszkolnym

                   W poniedziałkowy ranek 9 listopada 2015r. dzieci z Punktu Przedszkolnego w Kosobudach miały przyjemność gościć asystentkę stomatologiczną. Pani Karolina Rudnik przeprowadziła pogadankę na temat higieny jamy ustnej.

Więcej»»»


Udział w akcji ŚNIADANIE DAJE MOC

                   6 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach zostało zorganizowane zdrowe śniadanie w ramach ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje Moc". Program ten promuje ideę zdrowego odżywiania.

Więcej»»»


Uczniowie klas I-VI pamiętają o zmarłych

                   Listopad to miesiąc pamięci o tych, którzy odeszli. Odwiedzamy groby naszych zmarłych i miejsca pamięci. Nasi uczniowie pamiętali o pomniku pomordowanych w czasie II wojny światowej, znajdujący się w przy drodze do Czerska. Wszystkie klasy i młodsze dzieci modliły się przy grobie naszego patrona ks. Kanonika Bolesława Śledzia.

Więcej»»»


Szkolne wspomnienie o Świętym Janie Pawle II

                   22 października br. w Szkole Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach odbył się uroczysty apel szkolny poświęcony Św. Janowi Pawłowi II.

Więcej»»»


Zajęcia na basenie

                   W październiku br. uczniowie kl. III ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach uczestniczyli trzykrotnie w dodatkowych zajęciach w Parku Wodnym w Chojnicach.

Więcej»»»


Pieczenie chleba w szkole

                   Każdego dnia w szkole jemy drugie śniadanie - są to świeże pieczywo. Uczniowie klasy III postanowili z pomocą wychowawcy upiec bułeczki.

Więcej»»»


Wycieczka do Brus uczniów kl. II i III

                   Jesienią br. wybraliśmy się do Brus, aby zwiedzić najważniejsze obiekty naszego gminnego miasta. Rozpoczęliśmy od spotkania z Burmistrzem p. Witoldem Ossowskim i pracownikami naszego urzędu miejskiego. O pracy ochotniczej straży pożarnej opowiedział dzieciom strażak p. Marek Janikowski.

Więcej»»»


''Sportowe życie Jeża''

                   Dnia 16 października2015 r. do Szkoły Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach przyjechali aktorzy z teatru Prekursor w Krakowie z przedstawieniem pt. ''Sportowe życie Jeża''.

Więcej»»»


Pasowanie uczniów klas pierwszych

                   W dniu 13 października 2015 r. z okazji Święta Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych do grona szkolnej społeczności.

Więcej»»»


"Sprzątanie Świata - Polska 2015"

                   W dniu 18 września 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach spotkali się, żeby zrobić coś dobrego dla Ziemi. Po raz kolejny włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji "Sprzątanie Świata", której inicjatorem jest Fundacja Nasza Ziemia, a współorganizatorem w naszym regionie Zaborski Park Krajobrazowy.

Więcej»»»
©SP Kosobudy © 2012 ©