Haft kaszubski Haft kaszubski

 
Haft kaszubski Haft kaszubski

AktualnościUczniowie na sesji Rady Miejskiej

                   W czwartek 25 czerwca nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w sesji Rady Miejskiej w Brusach, obrady odbywały się bowiem w ich rodzinnej wsi. Zaproszenie do dzieci wystosowała pani Beata Zblewska - Przewodnicząca Rady Miejskiej.

Więcej»»»


Bezpieczne wakacje!

                   Jak bezpiecznie spędzić wakacje? Tego dowiedzieli się uczniowie i wychowankowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Kan. Bolesława Śledzia w Kosobudach. W czwartek 25 czerwca 2015 r. odbyła się tam projekcja filmu "Bezpieczne przebywanie na akwenach śródlądowych i korzystanie ze sportów wodnych".

Więcej»»»


Uczniowie z Kosobud żegnają szkołę

                   24 czerwca 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Kan. Bolesława Śledzia w Kosobudach pożegnali swoją szkołę. Punktualnie o godz. 16.00 do sali gimnastycznej zawitali zaproszeni goście, rodzice szóstoklasistów oraz uczniowie kl. V.

Więcej»»»


Szkolny Zestaw Podręczników w Szkole Podstawowej
im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach na rok szkolny 2015/16
Przedszkolaki na basenie

                   W ostatnim tygodniu roku szkolnego dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego wybrały się na basen do Chojnic. Wyjazd zaplanowano w poniedziałek 22 czerwca 2015r.

Więcej»»»


WYCIECZKA KLAS IV-VI Z KOSOBUD DO MALBORKA I KĄTÓW RYBACKICH

                   16 czerwca 2015 r. wyruszyliśmy na zaplanowaną od dawna wycieczkę. Jej trasa wiodła przez Malbork, gdzie z wielkim zainteresowaniem zwiedziliśmy zamek krzyżacki.

Więcej»»»


WYCIECZKA UCZNIÓW KLASY II I III DO KOŚCIERZYNY

                   We wtorek 16 czerwca 2015r. uczniowie klasy II i III ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach pojechały na warsztaty regionalne do Kościerzyny.

Więcej»»»


Wycieczka przedszkolaków do "Świata Mai"

                   Już po raz kolejny dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Chojnic do Centrum Zabaw "Świat Mai". Wyjazd odbył się 15 czerwca 2015r.

Więcej»»»


SUKCESY UCZNIÓW W KONKURSIE "MOJA PRZYGODA W MUZEUM"

                   12 czerwca 2015 r. w muzeum Historyczno- etnograficznym w Chojnicach odbyło się podsumowanie I etapu Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla dzieci i Młodzieży "Moja Przygoda w Muzeum".

Więcej»»»


WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS I-III DO GDAŃSKA

                   W środę 10 czerwca 2015r. dzieci klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach pojechały na jednodniową wycieczkę do Gdańska.

Więcej»»»


Działamy dla bezpieczeństwa

                   Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie "Ratujemy i Uczymy Ratować" zorganizowanym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej»»»


Uczniowie z Kosobud w Kościerzynie

                   Regionalnie i ekologicznie - pod tym hasłem odbyła się wycieczka uczniów. W środę 10 czerwca 2015 r. uczniowie klas IV-VI, w ramach zajęć języka kaszubskiego, wybrali się do Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica", które położone jest w uroczysku leśnym na obrzeżach Kościerzyny.

Więcej»»»


Podsumowanie IX Konkursu Poetyckiego

                   W Szkole Podstawowej im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach podsumowano IX Konkurs Poetycki o nagrodę dyrektora Szkoły Podstawowej w Kosobudach dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Brusy.

Więcej»»»


Dzieci Komunijne z Kosobud na Jasnej Górze

                   W dniach 5 i 6 czerwca br. odbyła się pielgrzymka dzieci kl. III i ich rodzin do Częstochowy. Naszym celem było dziękczynienie za łaski otrzymane w sakramentach.

Więcej»»»


SYSTEMATYCZNIE OSZCZĘDZAMY !

                   2 czerwca br. na uroczystym apelu szkolnym odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu SKO. Gościem tego spotkania był Dyrektor Banku Spółdzielczego w Koronowie Oddział w Brusach p. Maciej Cuppa.

Więcej»»»


Uczniowie z Kosobud na wycieczce rowerowej

                   Europejski Tydzień Sportu stał się dla nas pretekstem do niecodziennej wyprawy. 29 maja 2015 r. wraz z nauczycielkami, Mirosławą Wielinską i Ireną Piekarską, wybraliśmy się na wycieczkę rowerową.

Więcej»»»


XIII GMINNY KONKURS "ZACZAROWANY ŚWIAT KSIĄŻKI" JUŻ ZA NAMI!

                   28 maja 2015 r. już po raz trzynasty Szkoła Podstawowa im. Ks. Kan. Bolesława Śledzia w Kosobudach zorganizowała Gminny Konkurs Czytelniczy. Tematem tegorocznej edycji były ptaki w literaturze dziecięcej "Ptasi Świat".

Więcej»»»


NIECH ŻYJA NASZE MAMY!

                   26 maja w klasie II odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Ta niecodzienna lekcja była okazją do autoprezentacji uczniów i dzieci.

Więcej»»»


Dzień Matki w Punkcie Przedszkolnym

                   Dzieci z Punktu Przedszkolnego w Kosobudach zaprosiły swoje mamy, aby uczcić to piękne święto, które przypada 26 maja. Sala przedszkolna stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny.

Więcej»»»


Dzień Rodziny oraz Dnia Dziecka i Sportu

                   20 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej w Kosobudach odbyła się niecodzienna impreza. Uczniowie szkoły gościli swoich rodziców. Wszyscy zaproszeni goście zebrali się licznie w sali gimnastycznej.

Więcej»»»


Sprawozdanie z uroczystości
100-lecia Szkoły Podstawowej w Kosobudach
i nadania jej imienia Ks. Kanonika Bolesława Śledzia
19 maja 2015r.

Więcej»»»Sukces uczennic z Kosobud!

                   W dniu 7 maja w Zaborskim Parku Krajobrazowym odbył się etap gminny konkursu "Poznajemy Zaborski Park Krajobrazowy". Do rywalizacji stanęło dwadzieścia drużyn z gminy i miasta Chojnice, gminy Brusy i gminy Konarzyny.

Więcej»»»


FINAŁ I SZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI RELIGIJNEJ
W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. KS. KAN. BOLESŁAWA ŚLEDZIA

                   30 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach odbył się finał I szkolnego Konkursu Piosenki Religijnej. Każda grupa oraz wszyscy uczestnicy zaśpiewali po jednej piosence o tematyce religijnej wybranej ze szkolnego śpiewnika religijnego.

Więcej»»»


SZKOŁA W KOSOBUDACH DLA SWOJEGO PATRONA
FINAŁ I SZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI RELIGIJNEJ

                   30 kwietnia br. w naszej szkole był dniem, w którym spełnialiśmy życzenie naszego Patrona. Wszystkie grupy i klasy uczestniczyły w finale konkursu piosenek religijnych.

Więcej»»»


Sukcesy naszych uczennic

                   Już po raz dziewiąty odbył się rejonowy Konkurs "Czytanie Remusa". Tym razem miał on miejsce 25 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej w Czapiewicach.

Więcej»»»


Spektakl teatralny "Jaś i drzewo fasolowe"

                   W samo poniedziałkowe południe dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach zgromadziły się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć spektakl teatralny pt. "Jaś i drzewo fasolowe".

Więcej»»»


Pierwszy etap Szkolnego Konkursu Religijnego

                   15 kwietnia br. po raz pierwszy odbył się pierwszy etap Szkolnego Konkursu Religijnego. Dzień ten upłynął w muzyczno-wokalnej atmosferze. Do tej pory uczniowie pod okiem wychowawców i katechetów przygotowywali się do prezentacji piosenek religijnych korzystając ze specjalnie na tę okazję opracowanych w szkole śpiewników.

Więcej»»»


Sukcesy wokalne naszych uczniów
na Przeglądzie Piosenki w Brusach

                   W Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbył się Przegląd Piosenki "Na powitanie wiosny". Konkurs przeprowadzono z okazji pierwszego dnia wiosny 20 marca br.

Więcej»»»


Wiosna zawitała do Kosobud

                   W poniedziałek 23 marca 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Kosobudach wspólnie powitali WIOSNĘ! Tego dnia przyszli do szkoły w kolorowych strojach. Ich barwy nawiązywały do pierwszych wiosennych kwiatów. Ale nie tylko ubiór był tego dnia ważny. Dzieci przywitały nową porę roku poetycko i śpiewająco...

Więcej»»»


WYJAZD PRZEDSZKOLAKÓW DO KINA

                   Dnia 5 marca 2015r. dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego wybrały się do Kościerzyny do kina na bajkę pt. ''Baranek Shaun''. Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na ten dzień i z pełnymi plecakami wyruszyły na wycieczkę.

Więcej»»»


Zabawa karnawałowa

                   W karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara - strojów pięknych co niemiara... Niech się bawią duzi, mali zgromadzeni na tej sali! Tymi słowami 26 stycznia 2015 r. rozpoczął się coroczny bal karnawałowy. Kultywując tradycję hucznie obchodzonego karnawału - Samorząd Uczniowski zorganizował bal przebierańców dla wszystkich wychowanków placówki.

Więcej»»»


''MOC ŻYCZEŃ DLA BABCI I DZIADKA''

                   Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.

Więcej»»»


Iga Cysewska laureatką ogólnopolskiego konkursu

                   Szkoła Podstawowa w Kosobudach już od kilku lat angażuje się w realizację Kampanii "Zachowaj trzeźwy umysł". Rok 2014 obfitował w wiele bardzo ciekawych działań zachęcających młodych ludzi do zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Więcej»»»


POMAGAMY POTRZEBUJĄCYM

                   Wspólnym działaniem koła PCK, Szkolnego Koła Caritas i Samorządu Uczniowskiego Szkoła Podstawowa w Kosobudach przygotowała paczki świąteczne za kwotę około 800 złotych dla dziewięciu rodzin znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej.

Więcej»»»


Bądź widoczny na drodze!

                   Nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Kosobudach włączyli się do ogólnopolskiej Akcji ''Wypadki na drogach - porozmawiajmy''. Tegoroczna edycja przebiegała pod patronatem honorowym: Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komendanta Głównego Policji, Parlamentarnego Zespołu ds Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Więcej»»»


''Była noc...'' – jasełka

                   Święta Bożego Narodzenia to czas wielkich przygotowań nie tylko w naszych domach, ale także i w szkole. Kiedy nadszedł ten dzień - 19 grudnia 2014 r. - w naszej szkole zapanowała świąteczna atmosfera. W każdej klasie i grupach przedszkolnych uczniowie i wychowankowie zasiedli do wigilii, podczas której złożyli sobie życzenia, podzielili się opłatkiem a także zaśpiewali kolędy.

Więcej»»»


Sukces uczennic z Kosobud

                   W sobotę 13 grudnia odbył się konkurs o zasięgu regionalnym "Mój Jan Karnowski z Czarnowa", który został zorganizowany przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Brusach. Ideą konkursu było podnoszenie poziomu wiedzy o Janie Karnowskim poprzez budzenie wrażliwości poetyckiej.

Więcej»»»


MIKOŁAJKI

                   8 grudnia, w pochmurny poniedziałkowy ranek, do Szkoły Podstawowej w Kosobudach zawitał niezwykły gość. Swą wizytą sprawił ogromną niespodziankę wszystkim dzieciom, tym najmłodszym i tym starszym. Mowa oczywiście o Świętym Mikołaju.

Więcej»»»


Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy ''Bliżej lasu''

                   Jest to konkurs o zasięgu gminnym, który cieszy się dużą popularnością wśród uczniów. Do udziału w Konkursie przystąpiło 8 drużyn trzyosobowych ze szkół podstawowych gminy Brusy z miejscowości: Lubnia, Leśno, Wielkie Chełmy, Męcikał, Zalesie, Czapiewice, Czyczkowy oraz Kosobudy.

Więcej»»»


KOSOBUDY W PÓŁFINAŁACH WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT

                   28 listopada 2014r. w Sobowidzu, odbyły się Półfinały Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym ,do którego awansowała po rozgrywkach gminnych i powiatowych drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach w składzie: Natalia Dolna i Oliwia Kin.

Więcej»»»


SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ I FILMEM

                   26 listopada 2014 r. już po raz kolejny uczniowie klas IV- VI uczestniczyli w spotkaniu z książką i filmem zorganizowanym przez bibliotekę i samorząd szkolny pod opieką pań Małgorzaty Sznajdrowskiej, Mirosławy Wielinskiej i Danuty Szyszka.

Więcej»»»


URODZINY MISIA W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

                   Dzień 25 listopada wpisał się w życie przedszkolne już na stałe. W tym dniu swoje święto obchodzi pluszowy miś. Wszystkie przedszkolaki we wtorkowy ranek przyszły ze swoim ulubionym pluszowym niedźwiadkiem.

Więcej»»»


ZABAWY PRZEDSZKOLAKÓW W CENTRUM ZABAW "ŚWIAT MAI"

                   Dnia 19 listopada 2014 r. dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Chojnic. Celem tej wyprawy było Centrum Zabaw "Świat Mai". Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: tory przeszkód, baseny z piłeczkami, labirynty, trampolina, zjeżdżalnie, huśtawki, piłkarzyki i wiele innych.

Więcej»»»


"Poetyckie podróże po Kaszubach"

                   W piątek 14 listopada 2014 r. uczennice Szkoły Podstawowej w Kosobudach uczestniczyły w VI Kaszubskim Konkursie Poetyckim "Poetyckie podróże po Kaszubach", który odbył się w Męcikale. Dzień ten okazał się dla nich niezwykle szczęśliwy, bowiem do szkoły wróciły z najcenniejszymi nagrodami.

Więcej»»»


Spotkanie ze strażakiem

                   Czwartek, 13 listopada 2014 r., upłynął uczniom naszej szkoły pod hasłem bezpieczeństwa. W naszej placówce gościł pan Janusz Szmaglik z OSP w Brusach. Najpierw spotkał się z grupą najmłodszych dzieci - przedszkolakami, oddziałem 0 oraz I i II klasą, a potem ze starszymi uczniami.

Więcej»»»


UROCZYŚCIE KU CZCI NIEPODLEGŁEJ OJCZYZNY

                   Dnia 7 listopada cała społeczność Szkoły Podstawowej w Kosobudach spotkała się na uroczystym apelu, by uczcić zbliżające się Święto Niepodległości.

Więcej»»»


PAMIĘTAMY...

                   Dnia 31 października 2014r. uczniowie klas I-III udali się na pieszą wycieczkę do Pomnika Ofiar Zbrodni Hitlerowskich 1939-1945, który znajduje się przy szosie w kierunku Czerska. Dzieci złożyły kwiaty, zapaliły znicze i odmówiły modlitwę za pomordowanych.

Więcej»»»


Gminne Igrzyska w Halowej Piłce Nożnej Szkół Wiejskich

                   Dnia 30 października 2014r. w naszej szkole odbyły się Gminne Igrzyska w Halowej Piłce Nożnej Szkół Wiejskich. W rozgrywkach uczestniczyło siedem drużyn.

Więcej»»»


NA UROCZYSTYM APELU O ŚWIĘTYM JANIE PAWLE II

                   ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - PRZYJACIEL DZIECI to temat przewodni tegorocznego wspomnienia papieża Polaka. Najstarsi uczniowie naszej szkoły przedstawili kilka myśli o dzieciach z lat pontyfikatu Karola Wojtyły.

Więcej»»»


Sukcesy uczennic - ''KASZËBSCZI EKO-ART''

                   We wtorek 21 października 2014 roku w Chojnickim Domu Kultury odbył się konkurs recytatorski, którego tematem była przyroda i ekologia. To już kolejna edycja konkursu recytatorskiego poezji i prozy ''KASZËBSCZI EKO - ART''.

Więcej»»»


PASOWANIE NA UCZNIA I DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

                   15 października 2014 r. z okazji Święta Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Kosobudach odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas I. Do grona szkolnej społeczności zostało przyjętych 18 dzieci. Stało się to w obecności rodziców, zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników, uczniów.

Więcej»»»


PRZEDSZKOLAKI BIJĄ REKORD GUINNESSA

                   W tegorocznej edycji Akademii Aquafresh postanowiliśmy wziąć udział w ustanowieniu Rekordu Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie. Rekord ustanowiliśmy 30 września 2014 r. o godzinie 12:00, a było nas w tym dniu w oddziale i punkcie przedszkolnym łącznie 42 osoby.

Więcej»»»


"Sprzątanie Świata - Polska 2014"

                   ''Sprzątanie Świata - Polska'' to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Więcej»»»


Woda w szkole

                   15 września 2014 r. podczas zebrania ogólnego w szkole odbyło się szkolenie rodziców i pracowników szkoły na temat wody. Szkolenie bardzo ciekawie przeprowadził Pan dr Łukasz Balwicki z Gdańska w nagrodę za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie" Woda w szkole", który prowadziła Pani Irena Piekarska.

Więcej»»»


Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

                   Dnia 1 września 2014r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w naszej szkole. Po Mszy Świętej wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbył się apel, na którym pani dyrektor Małgorzata Ostrowska powitała po wakacjach wszystkie dzieci

Więcej»»»
©SP Kosobudy © 2012 ©