Haft kaszubski Haft kaszubski

AktualnościUroczystość zakończenia roku szkolnego

                   ''Czas dzieciństwa to dobry początek mądrej dorosłości...''- takimi słowami żegnali się tegoroczni absolwenci Szkoły Podstawowej w Kosobudach podczas uroczystości wieńczącej pierwsze lata ich edukacji. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Dyrektor GZO w Brusach, Jacek Bruski, Ksiądz Proboszcz Mirosław Romanowski oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Więcej»»»


Uczniowie wzięli udział w konkursie "Woda w szkole".

                   Nasza szkoła już od kilku lat promuje picie wody przez uczniów oraz Metodę Paula Dennisona - czyli ćwiczenia relaksacyjne i energetyzujące służące integracji półkul mózgowych w celu efektywniejszego działania.

Więcej»»»


Koło wokalno-taneczne "Talent"

                   W Szkole Podstawowej w Kosobudach prężnie działało w bieżącym roku szkolnym „Koło Talent”. W w ciągu całego roku szkolnego odbyło się 72 zajęć Koła wokalno-tanecznego "Talent" . Na zajęcia systematycznie uczęszczało 15 uczniów.

Więcej»»»


Lekcje udzielania pierwszej pomocy

                   W dnich 16 i 17 czerwca w Szkole Podstawowej w Kosobudach uczniowie klasy piątej uczestniczyli w lekcjach udzielania pierwszej pomocy.

Więcej»»»


Ogłoszenie wyników Gminnego Konkursu Poetyckiego ''MOJA RODZINA''

                   16 czerwca w SP w Kosobudach miało miejsce ogłoszenie wyników Gminnego Konkursu Poetyckiego ''MOJA RODZINA'' - KOSOBUDY,2014 rok. Była to już ósma edycja tego konkursu, a na rozstrzygnięcie przybyli uczniowie i opiekunowie uczniów z dziesięciu szkół, którzy zostali nagrodzeni i wyróżnieni.

Więcej»»»


Uczennica kosobudzkiej podstawówki laureatką konkursu w Chmielnie

                   Na dwa dni, 7 i 8 czerwca 2014 r., Chmielno stało się stolicą kaszubskiej mowy. Piękna kaszubska poezja i proza były tam ucztą duchową dla wszystkich.

Więcej»»»


Zdrowe odżywianie

                   Jak uczeń jadać powinien? Na to pytanie odpowiedzieli uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Kosobudach. Podjęli oni wyzwanie dla promowania zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.

Więcej»»»


Uczniowie z Kosobud zwiedzają Kaszuby

                   5 czerwca 2014 r. uczniowie klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach wyruszyli nad morze. Pierwszym punktem wycieczki było Przymuszewo i dom wraz z tablicą pamiątkową naszej kaszubskiej pisarki - Anny Łajming. Następnym etapem była Łeba, a tam Słowiński Park Narodowy.

Więcej»»»


"Nasz kolorowy trzeźwy świat"

                   Uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej w Kosobudach przystąpili do konkursu plastycznego na wykonanie plakatu profilaktycznego pod hasłem "Nasz kolorowy trzeźwy świat" - bez narkotyków i dopalaczy.

Więcej»»»


Wyjazd na zajęcia żeglarskie do CHKŻ Charzykowy

                   W dniu 3 czerwca 2014 roku uczniowie biorący udział w zajęciach pozalekcyjnych w ramach projektu edukacji morskiej ''Pomorskie dobry kurs na edukację.

Więcej»»»


Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Kosobudach

                   W dniu 2 czerwca 2014 roku w Szkole Podstawowej w Kosobudach po raz kolejny odbył się ''Piknik Rodzinny'' - czyli wspólne świętowanie całych rodzin. Tegoroczny ''Dzień Rodziny'', który odbywa się w roku ogłoszonym ''Rokiem Rodziny'', zorganizowany był pod hasłem ''DZIEŃ SPORTU I DZIECKA DNIEM ZDROWIA O CHARAKTERZE PROFILAKTYCZNTYM'' planowany w ramach prowadzonych programów profilaktycznych.

Więcej»»»


Wycieczka klas I-III do Sarbska i Łeby

                   Dnia 28 maja 2014r. uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach wraz z wychowawczyniami i opiekunkami p. M. Sznajdrowską i mamą pierwszoklasisty p. Z. Pałubicką pojechali na całodniową wycieczkę do Sea Parku w Sarbsku i do Parku Dinozaurów w Łebie.

Więcej»»»


ŚWIĘTO KSIĄŻKI W KOSOBUDACH

                   27 maja 2014 r. już po raz dwunasty Szkoła Podstawowa w Kosobudach zorganizowała Gminny Konkurs Czytelniczy. Tematem tegorocznej edycji była Rodzina - hasło roku 2014.

Więcej»»»


Sukcesy uczennic z Kosobud

                   15 maja 2014 r. odbył się w Brusach etap powiatowy 43. edycji Konkursu Recytatorskiego "Rodnô Mowa". Szkołę Podstawową w Kosobudach reprezentowały cztery uczennice: Kinga Ciemińska z klasy II, Agata Leliwa Piechowska z kl. III, Oliwia Kin z kl. V oraz Natalia Weltrowska z kl. VI.

Więcej»»»


Aktywna edukacja w Szkole Podstawowej w Kosobudach

                   Szkoła Podstawowa w Kosobudach od XI 2013 do VI 2014 r. uczestniczy w ogólnopolskim programie ''Aktywna edukacja''. Trzech nauczycieli biorący udział w programie i dyrektor uczestniczą w interaktywnym kursie e-learningowym.

Więcej»»»


SUKCES PLASTYCZNY OLIWII KIN

                   9 maja 2014 r. uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Kosobudach, Oliwia Kin, odebrała nagrodę uzyskaną w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Moje wymarzone wakacje w Europie" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Karnowskiego w Chojnicach.

Więcej»»»


Obchody ''Dnia Ziemi''

                   W dniu 28 kwietnia 2014roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu odbył się uroczysty apel w czasie którego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów. Przebieg uroczystości promującej ekologiczny i zdrowy styl życia rozpoczęła piosenka ''Pięknie żyć''.

Więcej»»»


UCZNIOWIE Z KOSOBUD W ZIELONEJ SZKOLE W SCHODNIE

                   23 kwietnia 2014 r. uczniowie klas IV-VI z Kosobud rozpoczęli kilkudniowy pobyt w Zielonej Szkole w Schodnie. Placówka ta położona jest na malowniczych terenach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Więcej»»»


"Czytanie Remusa"

                   W Szkole Podstawowej w Kosobudach odbyły się eliminacje do rejonowego konkursu czytania w języku kaszubskim "Czytanie Remusa". Przystąpiło do nich łącznie 22 uczniów: 15 z klas II-III oraz 7 z klas IV-VI.

Więcej»»»


Sukcesy uczennic z Kosobud

                   Palma wielkanocna to nieodłączny atrybut Świąt Wielkanocnych, zwanych na Kaszubach Jastrami. To ważne, by nasze rodzime tradycje były kultywowane.

Więcej»»»


MAM TALENT - konkurs rozstrzygnięty

                   Już od kilku miesięcy trwały w Szkole w Kosobudach zmagania uczniów w konkursie "Mam Talent". Dzieci prezentowały swoje umiejętności w różnych dziedzinach: śpiew, taniec, gra na instrumentach czy popisy gimnastyczne. Do konkursu przystąpiło 32 uczestników.

Więcej»»»


KANGUR 2014

                   20 marca 2014 roku, w czwartek, w Szkole Podstawowej w Kosobudach, od godzin rannych młode umysły ze zdolnościami do przedmiotów ścisłych, zmagały się z matematycznymi zadaniami o różnym stopniu trudności.

Więcej»»»


UWAGA!
 
SZKOŁA PODSTAWOWA W KOSOBUDACH OGŁASZA VII KONKURS POETYCKI
 
DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW GMINY BRUSY
 
O NAGRODĘ DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOSOBUDACH


 


Ciekawa lekcja przyrody

                   Lekcje przyrody mogą być ciekawe- tak stwierdzili uczniowie klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach. Program obejmuje różnorodne treści z wszystkich nauk przyrodniczych, jak biologia,geografia, fizyka i chemia tak,aby każdy uczeń znalazł coś ciekawego dla siebie.

Więcej»»»


Dzień Kobiet

                   W dniu 6 marca 2014 roku chłopcy z klasy czwartej przygotowali niespodziankę swoim koleżankom z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Więcej»»»


Uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Kosobudach
 
uczestniczą w projekcie ''Pomorskie – dobry kurs na edukację.
 
Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów
 
w regionie poprzez edukację morską''

Więcej»»»


Prawdziwy teatr w szkole

                   25 lutego w Szkole Podstawowej w Kosobudach gościł Teatr ''PREKURSOR'' z Krakowa, z przedstawieniem ''HIPCIO-HLIPCIO'' – o tolerancji i szacunku.

Więcej»»»


"Ludzie stąd, nie zawsze tutaj. Czy ich znamy?
 
Możemy się nimi pochwalić.''

                   27 lutego 2014 roku w Szkole Podstawowej w Kosobudach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ''Ludzie stąd, nie zawsze tutaj. Czy ich znamy? Możemy się nimi pochwalić.'' Bohaterem i gościem spotkania był Ojciec Gerard Janikowski, który urodził się i wychował w Kosobudach.

Więcej»»»


ŻEGNAMY KARNAWAŁ

                   Dnia 4 marca 2014 r. zaproszono do szkoły niezwykłego gościa, aby w pełni wykorzystać ostatni dzień karnawału. Klown, bo to o nim mowa zaprosił do wspólnej zabawy dzieci z przedszkola, zerówki i klasy I.

Więcej»»»


Bal Karnawałowy

                   Karnawał to czas zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Kultywując tę tradycję Samorząd Uczniowski ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach zorganizował 13 lutego2014 r. bal przebierańców dla wszystkich wychowanków tej placówki.

Więcej»»»


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

                   11 lutego 2014 r. był w naszej szkole dniem szczególnie uroczystym. Przybyli do nas wspaniali goście: Babcie i Dziadkowie.

Więcej»»»


PASOWANIE NA CZYTELNIKA

                   Dnia 18 lutego pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach wstąpili w szeregi czytelniczej braci. Zostali uroczyście pasowani na ''rycerzy książki'' podczas swojej pierwszej wizyty w szkolnej bibliotece.

Więcej»»»


Działalność Szkolnego Koła Caritas

                   W I semestrze roku szkolnym 2013/14 na zajęciach SKC w Kosobudach uczęszczało 22 uczniów. Wolontariusze poznawali zakres działań koła, wybierali władze i tworzyli regulamin oraz prowadzili różne akcje na terenie szkoły.

Więcej»»»


Jasełka

                   Dzień 20 grudnia 2013 r. był dniem szczególnym dla całej społeczności szkolnej. Podniosłość i ranga tego dnia stwarza właściwe relacje między uczniami oraz buduje rodzinną atmosferę w szkole.

Więcej»»»


PLASTYCZNE WARSZTATY PRZEDŚWIĄTECZNE

                   Przedświąteczny okres to dla nas wszystkich czas szczególny. Atmosfera oczekiwania na Gwiazdkę udziela się także w szkole. Podczas zajęć plastycznych i świetlicowych dzieci maja okazję uczyć się wykonywania ozdób świątecznych i poznawać nowe techniki plastyczne.

Więcej»»»


''ŻEBY ZDROWE ZĘBY MIEĆ, TRZEBA TYLKO CHCIEĆ''
- PRZEDSTAWIENIE WYCHOWANKÓW
Z PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO

                   Dnia 10 grudnia 2013r. przedszkolaki przygotowały przedstawienie pt: ''Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć'', w ramach przystąpienia do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej Dla Przedszkolaków - ''Akademia Aquafresh''.

Więcej»»»


Mikołajki

                   Jak co roku do Szkoły Podstawowej w Kosobudach zawitał Święty Mikołaj. Radość dzieci tego dnia była ogromna.

Więcej»»»


Iga Cysewska – MISTRZYNIĄ ORTOGRAFII

                   ''Zwyciężamy dzięki wytrwałości'' - pod tym hasłem odbył się w Zalesiu 5 grudnia 2013 r. II Międzyszkolny Mikołajkowy Konkurs Ortograficzny.

Więcej»»»


Uczniowie w Gdańsku

                   5 grudnia 2013 roku uczniowie Szkoły Podstawowej z Kosobud odwiedzili swoją kaszubską stolicę - Gdańsk. Spacerowali urokliwymi uliczkami Starego Miasta.

Więcej»»»


Śniadanie Daje Moc

                   Już po raz drugi nasi najmłodsi uczniowie z kl. 0-III wzięli udział w ogólnopolskim programie profilaktycznym ''Śniadanie Daje Moc''.

Więcej»»»


ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

                   Dnia 25 listopada obchodziliśmy niezwykłe urodziny, ponieważ solenizantem był pluszowy niedźwiadek. Obchodził on swoje 111 urodziny.

Więcej»»»


Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy ''Bliżej lasu''

                   Jest to konkurs o zasięgu gminnym, który cieszy się dużą popularnością wśród uczniów. Celem konkursu było rozwijanie u uczniów aktywności poznawczej środowisk naturalnych, a także inicjowanie twórczości własnej, utrwalanie właściwych zachowań w naturalnym środowisku, a zwłaszcza:

Więcej»»»


SUKCES NATALII DOLNEJ W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM ''JESIEŃ NA KASZUBACH''

                   22 listopada 2013 r. w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu plastycznego ''Jesień na Kaszubach''.

Więcej»»»


POPOŁUDNIE Z KSIĄŻKĄ I FILMEM W KOSOBUDACH

                   19 listopada 2013 r. w Szkole Podstawowej w Kosobudach miało miejsce niecodzienne popołudniowe wydarzenie. W ramach akcji ''Cała Poska czyta dzieciom'' odbyło się cykliczne spotkanie z książką i filmem dla klas I-III.

Więcej»»»


Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy ''Bliżej lasu''

                   Już po raz szósty przeprowadzono Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy ''Bliżej lasu'' dla uczniów klas V-VI szkół podstawowych gminy Brusy. Jest to konkurs o zasięgu gminnym, który cieszy się dużą popularnością wśród uczniów.

Więcej»»»


SUKCES NATALII WELTROWSKIEJ
 
W POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM ''BARWY JESIENI''

                   W dniu 20 października 2013 r. w Chojnickim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego ''Barwy Jesieni'' pod hasłem ''Jesienią malowane''.

Więcej»»»


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

                   11 listopada 2013 r. świętowaliśmy 95 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji 12 listopada grupa uczniów, pod kierunkiem pań: Barbary Wardyn i Małgorzaty Sznajdrowskiej, zaprezentowała program artystyczny poświęcony historii naszego hymnu państwowego.

Więcej»»»


 
 

Żegnamy Cię Dziadku Ludgardzie

Więcej»»»


PAMIĘTAMY O OFIARACH WOJNY

                   Jak co roku tuż przed świętem Wszystkich Świętych delegacja uczennic klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach złożyła kwiaty , zapaliła znicze i odmówiła modlitwę przy Pomniku Ofiar Zbrodni Hitlerowskich w latach 1939-1945, który znajduje się przy drodze w kierunku Czerska.

Więcej»»»


Wycieczka objazdowa po terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego

                   W nagrodę za bardzo aktywny udział w tegorocznej Akcji Sprzątania Świata , w którą włączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły - współorganizator Akcji - Zaborski Park Krajobrazowy ufundował i zorganizował objazdową wycieczkę po terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego.

Więcej»»»


ŚLUBOWANIE I PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW, DEN

                   10 października w naszej szkole od rana panował uroczysty nastrój. 22 dzieci klasy pierwszej w obecności wszystkich nauczycieli, pracowników , uczniów, zaproszonych gości oraz rodziców zostało przyjętych do szkolnej społeczności.

Więcej»»»


Teatr Prekursor Artystyczny w Kosobudach

                   3 października 2013 r. Szkołę Podstawową w Kosobudachodwiedził Teatr Prekursor Artystyczny Bamm Baamm z Krakowa.

Więcej»»»


OSIEM MEDALI DLA NASZYCH UCZNIÓW

                   28 września br. reprezentacja 24 uczniów klas I-VI ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach wzięła udział w XVII Biegu Gryfa w Brusach.

Więcej»»»


"Sprzątanie Świata – Polska 2013"

                   W dniu 20 września 2013 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Kosobudach po raz kolejny włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji ''Sprzątanie Świata'', której inicjatorem jest Fundacja Nasza Ziemia oraz Zaborski Park Krajobrazowy.

Więcej»»»
©SP Kosobudy © 2012 ©