Haft kaszubski Haft kaszubski

 
Haft kaszubski Haft kaszubski

Archiwum - rok szkolny 2012/2013Zakończenie roku szkolnego

                   Zakończenie roku szkolnego w SP w Kosobudach odbyło się 28 czerwca 2013 roku. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie Mszą Świętą o godzinie ósmej.

Więcej»»»


Pożegnanie absolwentów

                   ''Nie dla szkoly się uczymy, lecz dla siebie''- takim hasłem pożegnano tegorocznych absolwentów Szkoły Podstawowej w Kosobudach w dniu 27 czerwca 2013 roku.

Więcej»»»


Dzień Rodziny

                   W dniu 24 czerwca 2013 roku już po raz kolejny odbył się Piknik rodzinny z okazji ''Dnia Mamy i Taty''.

Więcej»»»


Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń - spotkanie z policjantem

                   Dnia 17 czerwca 2013r. w Szkole Podstawowej w Kosobudach odbyło się spotkanie z policjantem dzielnicowym, panem Karolem Cuppa.

Więcej»»»


UCZNIOWIE KL. IV-VI Z WIZYTĄ W WIELKOPOLSCE

                   13 czerwca2013 r. uczniowie klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach udali się na dwudniowa wycieczkę. Pierwszego dnia odwiedzili stolicę Wielkopolski, Poznań.

Więcej»»»


Uczniowie kl. I-III na wycieczce szkolnej w Toruniu

                   Przez cały rok szkolny uczniowie kl. I-III Szkoły Podstawowej w Kosobudach czekali na dzień wycieczki szkolnej. Tym razem udaliśmy się do Torunia. Poznaliśmy i podziwialiśmy zabytki Starego Miasta, byliśmy pod domem Mikołaja Kopernika, smaczne też były pierniki.

Więcej»»»


''EMIL ZE SMALANDII''

                   Jak w wielu placówkach edukacyjnych w Polsce, tak i w Szkole Podstawowej w Kosobudach prowadzona jest akcja ''Cała Polska Czyta Dzieciom''.

Więcej»»»


''ZACZAROWANY ŚWIAT KSIĄŻKI''

                   4 czerwca 2013 r. w Szkole Podstawowej w Kosobudach odbył się 11 Gminny Konkurs Czytelniczy ''Zaczarowany Świat Książki''. Tym razem uczniowie zmagali się z zadaniami związanymi z twórczością znanej i cenionej pisarki szwedzkiej, Astrid Lindgren.

Więcej»»»


DZIEŃ DZIECKA I SPORTU

                   Dnia 3 czerwca 2013 roku w Szkole Podstawowej w Kosobudach odbył się Dzień Dziecka i Sportu. Celem imprezy było uświadomienie uczniom szkodliwości dla zdrowia nikotyny, alkoholu i narkotyków.

Więcej»»»


Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kosobudach
 
na rodzinnej pielgrzymce w Licheniu

                   27 maja br. odbył się zaplanowany wyjazd do sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu z inicjatywy rodziców i uczniów kl. III w pierwszą rocznicę Komunii Św.

Więcej»»»


Udział uczennicy w konkursie biblijnym

                   Weronika Szopińska reprezentowała szkołę 25 maja br. w rejonowym etapie IV diecezjalnego konkursu "Dzieła Biblijnego" poświęconego świadectwu wiary.

Więcej»»» 

Ostatnie pożegnanie ks. Kanonika Bolesława Śledzia
 

                   W dniu 20 maja 2013r. Kochanego ks. Kanonika Przewodnika i Przyjaciela żegnają pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Kosobudach.


 

Więcej»»»


PODSUMOWANIE GMINNEGO KONKURSU POETYCKIEGO 2013
O NAGRODĘ DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOSOBUDACH


REGULAMIN XI GMINNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO
"ZACZAROWANY ŚWIAT KSIĄŻKI"
ORGANIZOWANEGO PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ W KOSOBUDACH


Sprawozdanie z uczestnictwa uczniów
Szkoły Podstawowej w Kosobudach w projekcie
''Pomorskie – dobry kurs na edukację.
Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w regionie poprzez edukację morską''.

Więcej»»»


Wyjazd uczniów Szkoły Podstawowej w Kosobudach
na warsztaty edukacyjne do Konarzyn
w ramach udziału w projekcie
''Pomorskie - dobry kurs na edukację.
Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w regionie poprzez edukację morską"''

Więcej»»»


Sukcesy wokalne uczniów

                   Po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w XIII Przeglądzie Piosenki "Na powitanie wiosny", który odbył się w Brusach w CKiB 22 marca br.

Więcej»»»


''KANGUR 2013''

                   21 marca 2013 roku w Szkole Podstawowej w Kosobudach odbył się, Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur 2013".

Więcej»»»


I miejsce w Turnieju BRD - etap gminny

                   Dnia 11 marca 2013 roku w Gimnazjum w Brusach odbyły się gminne eliminacje Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.

Więcej»»»


''DZIEŃ KOBIET''

                   Obchody ''Dnia Kobiet'' 8 marca 2013 roku rozpoczęło powitanie przez Panią Dyrektor M. Ostrowską wszystkich zebranych, w którym życzyła kobietom dużym i małym wiele odwagi w realizowaniu swych marzeń i traktowania na równi z mężczyznami.

Więcej»»»


Dzień Kobiet w klasie szóstej

                   W dniu 8 marca 2013 roku chłopcy z klasy szóstej przygotowali na lekcji wychowawczej niespodziankę dla dziewcząt z okazji ''Dnia Kobiet''.

Więcej»»»


Dokarmianie ptaków w Kosobudach

                   Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła ekologicznego czynnie włączyli się w program prowadzony przez Zaborski Park Krajobrazowy - ''Pomóżmy ptakom przetrwać zimę''.

Więcej»»»


Zajęcia Koła Ekologicznego

                   Na zajęcia Koła ekologicznego łącznie zapisanych jest 12 osób - z czego systematycznie uczęszcza 9 uczniów (5 z klasy VI i 4 z klasy IV). Na zajęciach Koła ekologicznego uczniowie uwrażliwiają się na problemy środowiska.

Więcej»»»


''Zaczarowana jabłoń...''

                   Dnia 7 lutego 2013 r. w Przedszkolu działającym przy Szkole Podstawowej w Kosobudach zostały przeprowadzone zajęcia w ramach programu edukacyjnego ''Kubusiowi Przyjaciele Natury''.

Więcej»»»


BAL KARNAWAŁOWY

                   Karnawał to wspaniały czas, kiedy wszyscy beztrosko oddają się w wir tańców i wesołej zabawy. Wiedzą o tym dobrze dzieci uczęszczające do przedszkola oraz Szkoły Podstawowej w Kosobudach. Tegoroczny bal karnawałowy odbył się 5 lutego w szkolnej sali gimnastycznej.

Więcej»»»


FILMOWE POPOŁUDNIE

                   We wtorkowe popołudnie, 29 stycznia br., uczniowie Szkoły Podstawowej w Kosobudach mieli okazję spędzić w swojej szkole na nietypowej imprezie bibliotecznej.

Więcej»»»


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

                   Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 23 stycznia 2013 r. w Szkole Podstawowej w Kosobudach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Więcej»»»


Jasełka

                   Dnia 21 grudnia 2012 r. w Szkole Podstawowej w Kosobudach od rana panowała świąteczna atmosfera. Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami po złożeniu sobie życzeń i podzieleniu się opłatkiem zasiedli do Wigilii w swoich klasach.

Więcej»»»


PRZEDŚWIĄTECZNE WARSZTATY PLASTYCZNE

                   Pierwsze dni adwentu to dobry czas, by zacząć przygotowywać świąteczne ozdoby. W związku z tym w Szkole Podstawowej w Kosobudach zorganizowane zostały warsztaty plastyczne przygotowane przez nauczycielkę plastyki panią Małgorzatę Sznajdrowską z pomocą pań Danuty Szyszka i Reginy Rudnik, wychowawczyń kl. II i III.

Więcej»»»


Uczniowie z Kosobud na wycieczce w Kościerzynie i Lubianie

                   11 grudnia 2012 r. uczniowie klas IV - VI Szkoły Podstawowej w Kosobudach pojechali na wycieczkę do kina ''Remus'' w Kościerzynie. Tam obejrzeli francuski film przygodowy, opowiadający o przygodach dzielnych Gallów.

Więcej»»»


Mikołajki

                   6 grudnia wspominamy Św. Mikołaja. Był on biskupem, a znamy go jako dużego krasnala w czerwonej czapce i z długą brodą. Każdego roku widujemy go w sklepach, na ulicach i w telewizji, ale tak naprawdę nie można zobaczyć go nigdzie.

Więcej»»»


Szkolne Koło Caritas z Kosobud w Domu Dziecka w Tucholi

                   W dniu 4 grudnia 2012 roku wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w Kosobudach uczestniczyli w wyjeździe do Domu Dziecka w Tucholi. Akcja dla dzieci mieszkających w tej placówce trwała od końca października do dnia wyjazdu.

Więcej»»»


Warsztaty kulinarne

                   Dzieci z Przedszkola, Zerówki oraz z klas I-III z Kosobud miały okazję uczestniczyć w dodatkowych działaniach edukacyjnych, których celem było pieczenie babeczek.

Więcej»»»


Gminny Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy ''Bliżej lasu''

                   W dniu 27 listopada 2012 roku w Szkole Podstawowej w Kosobudach już po raz piąty przeprowadzono Gminny Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „Bliżej lasu” dla uczniów klas V-VI Szkół Podstawowych gminy Brusy.

Więcej»»»


URODZINY MISIA

                   26 listopada br. z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, w Punkcie Przedszkolnym w Kosobudach odbyła się uroczystość ku czci poczciwego, starego misia. Dzieci w tym dniu z wielką radością przyszły do przedszkola trzymając w ramionach pluszowego przyjaciela.

Więcej»»»


Uroczysty apel ku czci Niepodległej Ojczyzny

                   12 listopada 2012 r. społeczność szkolna w Kosobudach uroczystym apelem uczciła 94. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Grupa uczniów, pod kierunkiem pań: Barbary Wardyn i Małgorzaty Sznajdrowskiej, zaprezentowała występ artystyczny poświęcony dziejom Rzeczypospolitej i jej drogom do wolności.

Więcej»»»


Śniadanie uczniów klas I - III

                   Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kosobudach wzięli 8 listopada br. udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym ''Śniadanie Daje Moc''.

Więcej»»»


Zabawa szkolna

                   26 października 2012r. w Szkole Podstawowej w Kosobudach odbyła się halloween’owa maskarada. W zabawie wzięli udział wychowankowie szkoły, począwszy od przedszkolaków aż po uczniów klasy VI.

Więcej»»»


Uczniowie z SP w Kosobudach na konkursie kaszubskim

                   25 października 2012r. w Chojnickim Domu Kultury odbył się Powiatowy Konkurs ''Kaszëbsczi Eko-Art.'' Wśród uczestników znalazło się sześcioro uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach.

Więcej»»»


Ślubowanie pierwszoklasistów i Dzień Edukacji Narodowej

                   12 października br. w Szkole Podstawowej w Kosobudach odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas I z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Więcej»»»


Klasa V pod żaglami ...

                   28 września z pewnością trwale zapisze się w pamięci uczniów klasy piątej SP w Kosobudach. Tego dnia po raz pierwszy mieli okazje żeglować po Jeziorze Charzykowskim.

Więcej»»»


"Sprzątanie Świata"

                   W dniu 17 września 2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Kosobudach po raz kolejny włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji ''Sprzątanie Świata'', której inicjatorem jest Fundacja Nasza Ziemia oraz Zaborski Park Krajobrazowy.

Więcej»»»
©SP Kosobudy ©Wojciech Janta © 2012 ©