Haft kaszubski Haft kaszubski

 
Haft kaszubski Haft kaszubski

U-12 PUCHAR TYMBARKU
 
- III MIEJSCE W POWIECIE DLA CHŁOPCÓW Z KOSOBUD


                   23 października br. reprezentacja Szkoły Podstawowej im. ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach w kategorii wiekowej U-12 chłopców wzięła udział w finałach powiatowych w turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku 2020". Rozgrywki odbywały się na obiektach piłkarskich w Brusach. W rywalizacji brało udział 12 drużyn. Mecze odbyły się w 3 grupach, 2x8min. Ekipa z Kosobud w grupie C wygrała 2 spotkania grupowe z SP Kłodawa, SP Lubnia oraz jeden mecz remisując z SP nr. 1 Chojnice i z kompletem 7 punktów awansowała do finału.
 
Do finału awansowały trzy szkoły SP nr. 7 Chojnice, SP nr.5 Chojnice oraz SP Kosobudy. Wyniki finałowe turnieju:
SP nr 7 Chojnice - SP Kosobudy 4:0
SP nr 5 Chojnice - SP Kosobudy 2:0

                   Przystąpiliśmy do boju, jednak drużyny z Chojnic okazały się za silne dla naszych podopiecznych, szybko stracone bramki i niewykorzystane 100 % sytuacje zemściły się. Turniej pokazał piękno sportu, były chwile radości i smutku. Chłopcy zostawili swoje serca na murawie pokazując ogromną wole walki i umiejętności. Ostatecznie zajęliśmy III miejsce w turnieju.
 
Skład drużyny: Filip Orzech, Cezary Miszewski, Robert Gańcza, Jakub Stoltmann, Szymon Tylski, Gracjan Czarnowski, Mieszko Janta, Nikodem Bellil, Łukasz Landowski.

Serdeczne gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Adam Cupa


 


©SP Kosobudy ©