Haft kaszubski Haft kaszubski

 
Haft kaszubski Haft kaszubski

Pasowanie Pierwszoklasistów
 
i Święto Edukacji Narodowej


                   11 października 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.

                   Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem swojej wychowawczyni: p. Joanny Stopa, program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Następnie złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Pani Dyrektor Anna Majkowska nie miała najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając ołówkiem ramion dzieci, z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły. Każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom i upominek. Potem było wnikliwe oglądanie pierwszego dokumentu - legitymacji szkolnej. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcia i dzieci wraz z rodzicami udali się do klasy na słodki poczęstunek.

                   Po pasowaniu odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej przygotowana przez Samorząd Uczniowski pod okiem p. Katarzyny Ostrowskiej. Słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie i troskę o dobro wychowanków. Życzenia nauczycielom i pracownikom złożyła również pani dyrektor.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Joanna Stopa


 


©SP Kosobudy ©