Haft kaszubski Haft kaszubski

 
Haft kaszubski Haft kaszubski

Jasełka w Szkole


                   W środę, 18 grudnia, w szkole w Kosobudach odbyło się wyjątkowe spotkanie dla wszystkich uczniów oraz dzieci z oddziału przedszkolnego i punktu przedszkolnego naszej szkoły. Organizatorami przedświątecznego wspólnego kolędowania byli uczniowie klasy szóstej, trzeciej i oddziału przedszkolnego pod opieką nauczycieli Adama Cupy, Ireny Piekarskiej i Barbary Bohdan. O godzinie 10,35 wszyscy zebrali się na Sali gimnastycznej i z zaciekawieniem obejrzeli inscenizację pt. "Jeden -Zero - dla Nieba" w wykonaniu uczniów klasy szóstej. Widzowie z zapartym tchem oglądali potyczki piekła z niebem . Uczniowie wykazali się zdolnościami aktorskimi. Najwięcej emocji wzbudziła gra Huberta Ossowskiego, który wcielił się w rolę Archanioła, oraz Martyny Werochowskiej - odtwarzającej rolę Lucyfera. Inscenizacja zawierająca ponadczasowe przesłanie zwycięstwa dobra nad złem pobudziła do refleksji i zadumy. Dodatkowo napięcie i dynamikę akcji tworzyły: muzyka i gra świateł. Spektakl w wykonaniu uczniów klasy szóstej bardzo spodobał się publiczności. Wszyscy oglądali go w skupieniu i nagrodzili gromkimi brawami. Następnie przed publicznością zaprezentowały się dzieci z oddziału przedszkolnego w pastorałce połączonej z improwizacją ruchową do muzyki.

                   Na zakończenie wystąpili uczniowie klasy trzeciej z tradycyjnym przedstawieniem jasełkowym, w którym przedstawili historię narodzin Pana Jezusa z udziałem aniołów, świętej rodziny, pasterzy, gospodarzy, dzieci i królów. Jasełka wprowadziły prawdziwie świąteczny nastrój i zakończyły się złożeniem życzeń i wspólnym śpiewaniem kolędy. Wszystkich zachwyciła gra pasterzy, Maryi i Józefa oraz gospodarzy. Uczniowie zostali nagrodzeni owacjami.

                   Pani dyrektor Anna Majkowska serdecznie podziękowała występującym uczniom i nauczycielom, którzy ich przygotowali za wprowadzenie w ten prawdziwie przedświąteczny nastrój.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Irena Piekarska


 


©SP Kosobudy ©