Haft kaszubski Haft kaszubski

 
Haft kaszubski Haft kaszubski

Dnia Dziecka, Sportu i Zdrowia


                   31 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka, Sportu i Zdrowia. O godzinie 8:00 wszyscy uczniowie i nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej. Anna Rolbiecka złożyła życzenia uczniom i przedstawiła harmonogram dnia.

                   Po apelu uczniowie klas I-III ,przedszkolaki i klasa ,,O'' udali się na boisko przy szkole oraz plac zabaw, natomiast klasy IV-VIII z wychowawcami przeszli na stadion przy świetlicy wiejskiej. Zgodnie z programem Dnia Sportu rozpoczął się Szkolny Bieg Po Zdrowie na dystansach od 100-1000m. Następnie dzieci rywalizowały w wyścigach rzędów z piłkami,skakanką,skokami na piłkach ''kangurek'',rzutem do celu,skokach w workach,kręceniu hula-hop. Po wyścigach odbyły się mecze piłki siatkowej ,piłki nożnej oraz gry w dwa ognie. Po dużej dawce emocji sportowych wszyscy uczniowie zebrali się na wspólną przerwę ,podczas której otrzymali napoje, lody, wafelki i cukierki. Po przerwie ponownie wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej. Pani dyrektor Małgorzata Ostrowska złożyła dzieciom życzenia i przedstawiła zaproszonych gości.

                   Pani Katarzyna Gałecka, która jest absolwentką naszej szkoły, dietetykiem i chemiczką porozmawiała z uczniami o zdrowym odżywianiu i przedstawiła skutki, jakie może wywołać w organizmie człowieka nadmierne spożywanie cukru i napojów gazowanych.

                   Kolejnym gościem była również absolwentka naszej szkoły Anna Dunst, która jest naczelnym redaktorem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Gdańsku. Pani Anna pokazała uczniom, jak powstają książki w jej wydawnictwie oraz podarowała naszej szkole zestaw książek do nauki języka kaszubskiego.

                   Po spotkaniu z gośćmi odbył się Szkolny Konkurs ''Mam talent ''.Uczniowie od klasy ''O''-VIII prezentowali swoje talenty wokalne,taneczne,gimnastyczne,muzyczne,plastyczne oraz pokaz baniek.

                   Po takiej dawce emocji nastąpiło podsumowanie i rozdanie nagród zwycięzcom. Uczniowie otrzymali dyplomy,przybory szkolne i sportowe za kwotę 2200zł ufundowane ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Brusach.


 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Anna Rolbiecka


 


©SP Kosobudy ©