Haft kaszubski Haft kaszubski

 
Haft kaszubski Haft kaszubski

KLASA 8 NA SURVIVALOWYM BIWAKU WE WIELU


                   W dniach 27-29 maja 2019r. uczniowie klasy 8 wraz z wychowawcą, p. Małgorzatą Sznajdrowską oraz opiekunką p. Barbarą Bohdan i p. Dorotą Sikorską wyruszyli rowerami do Wiela na biwak zorganizowany przez firmę ''Survival Adwenture Squad''.

                   Przez 3 dni uczestnicy poznawali smak przygody, ucząc się sztuki przetrwania w trudnych warunkach, doskonaląc swoją sprawność i umiejętność współpracy.

                   Wspólnie z doświadczonym instruktorem survivalu Mamutem zbudowali tratwę i pływali nią po jeziorze, nauczyli się krzesać ogień, budować schronienie w lesie, posługiwać busolą. Mnóstwa zabawy dostarczyła nauka strzelania z łuku, poznawanie zasad Archery Tag oraz rozegranie końcowej bitwy. Sporo emocji towarzyszyło treningowi na siatce wspinaczkowej oraz na wieży ze skrzynek.

                   Najwięcej wrażeń czekało adeptów survivalu podczas gry nocnej, kiedy to musieli wykorzystać niektóre zdobyte umiejętności np. kamuflażu, poruszania się i orientacji w leśnych ciemnościach. By dotrzeć do wyznaczonego miejsca przełamali strach, dzielnie skradając się wśród przemoczonej ściółki i podszytu, mimo przeszkód i ''czyhających'' w zaroślach kleszczy.

                   Podczas wszystkich zadań ósmoklasiści spisali się znakomicie, mimo że pogoda nie rozpieszczała, towarzystwo ulewy i silnego wiatru nie stanowiło przeszkody w osiąganiu celów.

                   Choć uczniowie z żalem opuszczali gościnny ośrodek ''eFKa'' we Wielu, to w sercach czuli radość, że ostatni wspólny klasowy wyjazd był tak udany.

                   Ogromną pomoc w organizację wyprawy włożyli rodzice. Była to pomoc w opiece nad biwakowiczami, transport bagaży, dostarczenie suchych ubrań po wielkiej ulewie i zaopatrzenie w pyszne ciasto. Serdeczne podziękowania należą się pani Dorocie Sikorskiej, pani Katarzynie Leliwa Piechowskiej, pani Marii Szyngwelskiej i pani Marzannie Trzebiatowskiej.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Małgorzata Sznajdrowska


 


©SP Kosobudy ©