Haft kaszubski Haft kaszubski

 
Haft kaszubski Haft kaszubski

Ósmoklasiści na Targach Edukacji Pracy i Kariery
 
w Chojnicach


                   12 marca 2019 r. uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach wzięli udział w III edycji Targów Edukacji, Pracy i Kariery, które odbyły się w Centrum Park w Chojnicach, a zorganizowane zostały przez Powiat Chojnicki we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

                   Uczniowie mieli okazję spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami wszystkich szkół ponadpodstawowych powiatu chojnickiego oraz pracodawcami współpracujacymi z tymi placówkami.

                   Poza możliwością bezpośredniego kontaktu z reprezentacjami i ofertami szkół, młodzież wysłuchała ciekawych prelekcji na temat możliwości i różnych dróg kształcenia, otrzymała ciekawe i przydatne wiadomości na temat rekrutacji do szkół, planów organizacji chojnickich placówek w roku szkolnym 2018/19 oraz stronach internetowych oferujących wsparcie w zakresie doradztwa zawodowego.

                   Do młodych ludzi zgromadzonych na targach przemówił także Starosta Chojnicki, pan Stanisław Skaja, zapewniając uczniów, że szkoły ponadpodstawowe są przygotowane na ich przyjęcie we wrześniu. Życzył także młodzieży podjęcia trafnej decyzji i dostania się do wybranych szkół. Miejmy nadzieję, że udział naszych uczniów w targach pomoże im w wyborze drogi kształcenia.

                   Podziękowania należą się rodzicom, którzy zorganizowali dowóz naszym uczniom do Chojnic tj. p. Landowskiej, p. Drążkowskiej, p. Piechowskiej, p. Sikorskim, p. Szyngwelskiej i p. Zakrzewskiej.


 

Opracowanie: Małgorzata Sznajdrowska


 


©SP Kosobudy ©