Haft kaszubski Haft kaszubski

 
Haft kaszubski Haft kaszubski

Ferie zimowe w szkole


                   W dniach 18-22 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia Kosobudach odbywają się ciekawe zajęcia dla chętnych uczniów. Są to zajęcia sportowe, spotkanie z filmem, informatyczne, matematyczne a także plastyczno-techniczne.

                   We wtorek , w dniu 19 lutego dzieci uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez nauczycielkę SP w Kosobudach Irenę Piekarską. Zajęcia rozpoczęły się od gimnastyki porannej. Były to ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu i mięśnie posturalne. Następnie uczniowie wykonywali ćwiczenia z zakresu Kinezjologii Edukacyjnej, zwanej też Gimnastyką Mózgu, która jest metodą wspomagającą naturalny rozwój psychofizyczny dziecka. To ćwiczenia relaksacyjne i energetyzujące służące integracji półkul mózgowych w celu efektywniejszego działania. Jej twórcą jest Paul Dennison, który wykorzystał ruch jako podstawę do uczenia się i funkcjonowania na optymalnym poziomie. Metoda ta jest prosta, sprzyja harmonijnemu rozwojowi, a stosowana cierpliwie i wytrwale, pomaga przezwyciężyć rozmaite trudności dziecka. Po ćwiczeniach uczniowie z ochotą zabrali się do pracy i pod okiem nauczyciela wykonywali ciekawe prace plastyczne- przyborniki-piórniki na biurko oraz pojemniczki i torebki na drobiazgi, wykorzystując różne materiały, m.in. rolki po papierze toaletowym, kolorowy papier, krepę. Dzięki inwencji twórczej dzieci powstały przepiękne a zarazem praktyczne prace.

                   Na zakończenie uczniowie bawili się w kalambury i mini- koło fortuny odgadując ukryte hasła. Zabawa wzbudziła wiele emocji i radości z odgadniętych zagadek. Dzięki tym zajęciom uczniowie ciekawie i pożytecznie spędzili czas rozwijając jednocześnie swoją sprawność psychofizyczną i umiejętności manualne.


 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Irena Piekarska


 


©SP Kosobudy ©