Haft kaszubski Haft kaszubski

 
Haft kaszubski Haft kaszubski

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW I ŚWIĘTO EDUKACJI


                   16 października 2018r. w Szkole Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania klasy I oraz program artystyczny z okazji Święta Edukacji Narodowej.

                   Na uroczystość licznie przybyli rodzice pierwszaków, ksiądz proboszcz Mirosław Romanowski oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

                   Po powitaniu gości przez wychowawczynię Annę Rolbiecką głos zabrała pani dyrektor M. Ostrowska, która złożyła życzenia pierwszakom i ich rodzicom. Następnie dzieci przedstawiły program artystyczny z wierszami i piosenkami. W dalszej części pierwszacy złożyli uroczyste ślubowanie. Pani dyrektor M. Ostrowska pasowała Julię Cysewską, Julię Czapiewską, Zuzannę Czarnowską, Darię Gierszewską, Nikolę Gromowską, Zuzannę Heron, Laurę Janikowską, Marka Jażdżewskiego, Miłosza Kin, Aleksandrę Kobus, Sylwestra Kowandę, Huberta Leliwa Piechowskiego, Weronikę Lipską, Jana Łońskiego,Jana Niesiołowskiego,Igora Orzech, Nikolę Słomińską, WiktorięSzopińską, Julię Werochowską na uczniów Szkoły Podstawowej imienia Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach.

                   Po pasowaniu i krótkiej modlitwie ksiądz proboszcz M. Romanowski poświęcił tornistry i przybory pierwszoklasistom. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia. Były również upominki od klas II i III oraz Rady Rodziców.

                   Po pasowaniu odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej przygotowana przez kol. Katarzynę Ostrowską. Uczennice klasy VIII recytowały wiersze, pięknie śpiewały i złożyły życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Życzenia nauczycielom i pracownikom złożyła również pani dyrektor.

                   Po programie artystycznym były pamiątkowe zdjęcia , a następnie wszyscy goście udali się na kawę i słodki poczęstunek.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Anna Rolbiecka


 


©SP Kosobudy ©