Haft kaszubski Haft kaszubski

 
Haft kaszubski Haft kaszubski

"Niech żyje bal!"


                   Tegoroczny bal karnawałowy dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia z Kosobudy odbył się w poniedziałek 14 stycznia 2019 r. w świetlicy wiejskiej. To już druga impreza, która w tym roku szkolnym została zorganizowana właśnie w tym miejscu ze względu na jego oryginalność, klimatyczność, jak i na prośbę samych uczniów, którzy się tam świetnie czują i bawią.

                   Z racji powiększenia się naszej społeczności szkolnej o klasy 7 i 8 zabawa musiała przebiegać dwuetapowo, tj. uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. W pierwszej (młodszej) grupie przebierańców znaleźli się uczniowie klas od I do V, wśród których dominowały stroje postaci ze znanych bajek, baśni oraz filmów, choć gdzieniegdzie można było natrafić na młodych stróżów prawa, pilotów, a nawet wojowników ninja.

                   Drugą (starszą) grupę reprezentowali natomiast uczniowie klas od VII do VIII, których przebrania były już poważniejsze i bardziej stonowane, lecz i w ich gronie nie zabrakło wróżki, cyganki, a nawet clowna. Obie grupy zainspirowały nawet kilku nauczycieli do włączenia się w nastrój karnawałowy i założenia symbolicznego przebrania.

                   Samorząd Uczniowski przygotował program balu dla obu grup przeplatany różnymi atrakcjami tanecznymi. Oprócz powszechnie znanych wspólnych "węży" oraz "kaczuch" w repertuarze baletowym znalazła się także integracyjna "belgijka", tańce szybkie i wolne, w grupach, w parach oraz indywidualne.

                   Tradycyjnie Rada Rodziców zaopatrzyła wszystkie dzieci w napoje, dzięki którym każdy uczestnik zabawy mógł ugasić pragnienie i wrócić do świetnej zabawy.

                   Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom i innym pomocnikom za współpracę. Jesteśmy pewni, że ten poniedziałek udowodnił, iż początki tygodnia wcale nie muszą być szare i nudne, a wręcz przeciwnie, mogą być kolorowe i bardzo wesołe.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Samorząd Uczniowski


 


©SP Kosobudy ©