Haft kaszubski Haft kaszubski

 
Haft kaszubski Haft kaszubski

BAL KARNAWAŁOWY


                   Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

                   W dniu 15 stycznia 2019r. odbył się bal karnawałowy dla dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Ks. Kan. Bolesława Śledzia w Kosobudach.

                   Tego dnia w szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego. Wystrój sali gimnastycznej wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, kaczuch. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. B al umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

                   Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Karolina Kulczyk


 


©SP Kosobudy ©