Haft kaszubski Haft kaszubski

 
Haft kaszubski Haft kaszubski

Dzień Rodziny oraz Dnia Dziecka i Sportu


                   20 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej w Kosobudach odbyła się niecodzienna impreza. Uczniowie szkoły gościli swoich rodziców. Wszyscy zaproszeni goście zebrali się licznie w sali gimnastycznej.

                   Pani dyrektor Małgorzata Ostrowska zaprosiła wszystkich do świętowania. Anna Rolbiecka przedstawiła harmonogram dnia, po czym wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną pt. ''Nasza szkoła dawniej i dziś''. Następnie GrupaT wystawiła przedstawienie pt. ''Mniam ,mniam'' na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Po przedstawieniu rodzice udali się na kawę i poczęstunek, a uczniowie brali udział w konkursie plastycznym pt. ''Żyję zdrowo''. Następnie dzieci z rodzicami i wychowawcami udały się na boisko sportowe, gdzie rywalizowały w wyścigach rzędów skokach i biegach. Klasy IV-VI rozegrały mecze piłki nożnej ,grały w Dwa ognie i w Palanta. W międzyczasie Rada Rodziców przygotowała słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów. Po zakończeniu rozgrywek sportowych wszyscy wrócili na salę gimnastyczną, gdzie uczniowie klasy VI z panią Ireną Piekarską przedstawili instruktaż udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczenia resuscytacji prowadzili nauczyciele, uczniowie i rodzice.

                   Po takiej dawce emocji nastąpiło podsumowanie i rozdanie nagród zwycięzcom. Uczniowie otrzymali przybory szkolne i sportowe ufundowane ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Brusach.


 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Anna Rolbiecka


 


©SP Kosobudy ©