Haft kaszubski Haft kaszubski

 
Haft kaszubski Haft kaszubski

FINAŁ I SZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI RELIGIJNEJ
 
W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. KS. KAN. BOLESŁAWA ŚLEDZIA


                   30 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach odbył się finał I szkolnego Konkursu Piosenki Religijnej. Każda grupa oraz wszyscy uczestnicy zaśpiewali po jednej piosence o tematyce religijnej wybranej ze szkolnego śpiewnika religijnego. Dodatkowym zadaniem było zaśpiewanie piosenki po wcześniejszym wylosowaniu tytułu. Przygotowanym prezentacjom przysłuchiwała się komisja pod przewodnictwem pani dyrektor Małgorzaty Ostrowskiej oraz Małgorzaty Sznajdrowskiej, Mirosławy Wielinskiej i Reginy Rudnik.

                   Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji (21) Jurorzy dokonali klasyfikacji uczestników, która przedstawia się następująco:
 
PIOSENKA GRUPOWA
w kategorii I- przedszkole i oddział przedszkolny:
I miejsce - klasa ,,0" - ''Idzie mój Pan"
II miejsce - oddział przedszkolny - ''Słyszę już armii Pana głos"
- w kategorii II (klasy I-III):
I miejsce- klasa II - ''Jesteś Królem"
II miejsce- klasa I - ''Duchu Święty przyjdź"
III miejsce- klasa III - ''Jak odnaleźć mam Chrystusa".
- w kategorii III (klasy IV-VI):
I miejsce- klasa IV - ''Liczę na Ciebie Ojcze"
II miejsce- klasa VI - ''Gdy idziemy poprzez świat"
udział - klasa V - ''Radość tchnij w serce me".
 
ZESPOŁY (2-5 osobowe)
- w kategorii II (klasy I-III):
I miejsce - klasa II (Kinga Fifielska, Iga Tylska, Joanna Wałdoch, Maria Wałdoch) - ''Już gościsz Jezu w sercu mym"
II miejsce - klasa III (Kinga Ciemińska, Kinga Dolna, Magdalena Weltrowska, Patrycja Pestka, Agata Marchlewicz) - ''Idzie mój Pan"
II miejsce- klasa II (Sylwester Miszewski, Maksymilian Ossowski, Mateusz Pałubicki, Dawid Pepliński) - ''Amen, jak Maryja"
III miejsce- klasa I (Hubert Ossowski, Martyna Werochowska, Olga Szyngwelska, Martyna Dolna, Adam Marchlewicz) - ''Barka".
- w kategorii III (klasy IV-VI):
I miejsce- klasa V (Wiktoria Drążkowska i Emilia Pilacka) - ''Jesteś Królem"
II miejsce- klasa VI (Oliwia Kin, Iga Cysewska , Małgorzata Miszewska) - ''Ofiaruje Tobie Panie mój"
III miejsce- klasa IV (Agata Leliwa Piechowska, Karolina Leszczyńska, Karolina Lewińska, Zofia Trzebiatowska) - ''Pan Jezus już się zbliża".
 
SOLO
w kategorii I- przedszkole i oddział przedszkolny:
I miejsce- klasa ''0" - Szymon Tylski - ''Oto jest dzień"
II miejsce-klasa ''0" - Jadwiga Wałdoch - ''Idzie mój Pan"
- w kategorii III (klasy IV-VI):
I miejsce- klasa VI - Oliwia Kin - ''Barka"
II miejsce- klasa IV - Natalie Sikorska - ''Com przyrzekł Bogu"
III miejsce- klasa IV - Sara Janikowska - ''Kwiaty polskie"
Wyróżnienie - klasa IV - Edyta Piechowska - ''Panie dobry jak chleb."
 
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci bidonów i modlitwy Św. Krzysztofa, które zostały wręczone na uroczystym apelu podsumowującym finał Szkolnego Konkursu Religijnego.
 
Organizatorem Konkursu była Szkoła Podstawowa w Kosobudach.


Wręczenie przez Panią Dyrektor Małgorzatę Ostrowską dyplomu Laureatowi konkursu religijnego
 

Uczestnicy Konkursu Religijnego
 

Uczestnicy Konkursu Religijnego
 

Opracowanie: Regina Rudnik


 


©SP Kosobudy ©