Haft kaszubski Haft kaszubski

 
Haft kaszubski Haft kaszubski

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ I FILMEM


                   26 listopada 2014 r. już po raz kolejny uczniowie klas IV- VI uczestniczyli w spotkaniu z książką i filmem zorganizowanym przez bibliotekę i samorząd szkolny pod opieką pań Małgorzaty Sznajdrowskiej, Mirosławy Wielinskiej i Danuty Szyszka. Tym razem "bohaterem" była książka "Most do Terabithii" Katharine Paterson.

                   Zanim rozpoczęła się projekcja filmu, uczestnicy wysłuchali fragmentu książki, natomiast w przerwie rozstrzygnięty został konkurs biblioteczny związany z książką i filmem "Most do Terabithii". Ponadto przerwę umilił wspólny posiłek- ciepła herbata i domowa drożdżówka, którą na tę okazję upiekła pani Maria Zygmańska.

                   Film ukazujący moc przyjaźni oraz piękny świat dziecięcej wyobraźni bardzo się wszystkim spodobał, zaś prezentacja książki zachęciła uczniów do sięgnięcia po nią.

                   Na koniec pojawił się wniosek, że wspólne spotkanie przy czytaniu, oglądaniu filmu i dzielenie się wrażeniami przy herbatce, to dobry pomysł na słotne listopadowe popołudnie. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom", w której uczestniczy nasza szkoła.


Pani Małgosia prezentuje książkę "Most do Terabithii"
 

Podczas projekcji filmu
 

Podczas projekcji filmu
 

Opracowanie: Małgorzata Sznajdrowska


 


©SP Kosobudy ©